Fortuna liga   |   MŠK Žilina  |  

Komentáre ()

Chopil sa šance

Nermin Haskič dokazuje, že je adekvátnou náhradou za zraneného kanoniera Yusufa Otubanja.

V súboji s Trnavou nahradil ešte v prvom polčase Yusufa Otubanja a k vysokej výhre nad Spartakom 7:0 prispel dvoma gólmi. Odvtedy nechýbal Nermin Haskič v základe Žiliny ani raz a v zápase 18. kola Fortuna ligy proti Trenčínu sa opäť strelecky presadil, keď v 51. minúte otvoril skóre. „Čakal som na túto chvíľu, keď budem môcť trénerom dokázať, že patrím do základnej zostavy. Som im vďačný za dôveru a snažím sa im ju na ihrisku splácať. Každý gól ma teší, podstatné je, že pomáhajú mužstvu k dobrým výsledkom,“ povedal bosniansky útočník.

V stretnutí s Trenčínom ukázal, že vie byť v správnom čase na správnom mieste. Po strele Filipa Hlohovského číhal na odrazenú loptu a zblízka prekonal Adriána Chovana. „Tento gól bol veľmi dôležitý, pretože to bol zápas o jednom góle. Som rád, že sme ten prvý strelili my a potom sa nám hralo ľahšie. Trenčania otvorili obranu, snažili sa vyrovnať a my sme to využili a skórovali ešte dvakrát. Nebola to však taká jednoznačná záležitosť ako vyzerá výsledok,“ zdôraznil Nermin Haskič.

Žilinčania zvýšili náskok na čele Fortuna ligy už na 10 bodov. Pomohla im k tomu Podbrezová, ktorá prekvapujúco prehrala v Zlatých Moravciach. „Ani som to nevedel,“ znela prvá reakcia Nermina Haskiča. „Nepozeráme sa na Podbrezovú ani na Slovan. Koncentrujeme sa na vlastné výkony a výsledky. Vieme, že máme všetko vo vlastných rukách. Ak budeme pokračovať tak ako doteraz, súperi nás zaujímať nemusia.“

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: MŠK Žilina

Komentáre