1. FC Tatran Prešov   |   Spartak Myjava   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

18. kolo: Čakanie oboch pokračuje

1. FC Tatran Prešov - Spartak Myjava 1:1 (0:0)

Pre futbalistov domáceho Tatrana to bol posledný zápas na štadióne na Čapajevovej ulici, keďže jarnú časť budú hrávať v Poprade a v Prešove je v pláne výstavba nového futbalového stánku. Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Diváci videli v chladnom počasí minimum zaujímavých situácií. Takou bol priamy kop Kóňu v 14. minúte, po ktorom podržal Tatran brankár Talian. V 22. minúte sa gólom neskončila ani snaha domáceho Kubusa, ktorý zamotal hlavy súperovým obrancom, ale brankár Hruška nemusel zasahovať.

Diváci sa gólov dočkali hneď v úvode druhého dejstva. V 48. minúte sa ujala krížna strela domáceho Erika Streňa a Prešovčania viedli. Ich radosť však trvala iba tri minúty. Brániaci hráči Tatrana neustrážili Bílovského po rohovom kope, po ktorého zakončení bolo vyrovnané. Gól napokon rozhodca posúdil ako vlastný zásah brankára Taliana. Tento moment povzbudil hostí. V 61. minúte mali domáci hráči aj šťastie, keď brankárovi Talianovi pomohla po strele Dugu konštrukcia brány. V 83. minúte mohol Katona nakloniť skóre na stranu domácich, ale jeho tvrdú strelu zmaril Hruška, a tak oba tímy ďalej čakajú na víťazstvo už od 12. kola.

  

Hlasy po zápase:

Miroslav Jantek, tréner Prešova: "Naším zámerom bola ofenzívnejšia hra v porovnaní s predošlými domácimi zápasmi. Mali sme rešpekt pred Myjavou, ktorá patrí k lepším mužstvám Fortuna ligy. Myjavčanom sme prakticky darovali gól po štandardnej situácii, ale neskôr sme mali šťastie, keď nás zachránila žrď. Chceli sme dnes získať tri body."

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "Videli sme bojovný zápas na ťažkom teréne. Nemohli sme myslieť na kombinačnú hru, a preto sme chceli hrať jednoducho. V druhom polčase sme sa snažili o prihrávky za obranu. Po prvom polčase som si myslel, že to bude zápas o jednom góle. Napokon som bol rád, že tomu tak nebolo. Pri inkasovanom góle sme spravili fatálnu chybu, ale som veľmi rád, že sme rýchlo vyrovnali. Mohli sme dať aj druhý gól, keď Duga nastrelil žrď. Chceli sme získať tri body, ale musíme byť spokojní aj s jedným."

 

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

 

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre