FK Senica   |   Dunajská Streda   |   Fortuna liga  |

Komentáre ()

18. kolo: Premiéroví strelci zariadili deľbu bodov

FK Senica - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)

Prvá šanca sa zrodila hneď v úvode, keď Slávika preverili domáci hlavičkou po priamom kope, brankár DAC však loptu s prehľadom schoval do narúčia. V štvrtej minúte musel opäť zasahovať Slávik, po Pirulovej prihrávke za obranu včasným vybehnutím nepustil do zakončenia Weritona. Zverenci Csabu Lászla zahrozili prvýkrát po desiatich minútach, z priameho kopu v dobrej pozícii pálil Sarr tesne vedľa Šullovej ľavej žrde. O dve minúty sa skóre už menilo. Živkovičov center z pravej strany prešiel celým pokutovým územím domácich až k Némethovi, ktorý nedal Šullovi žiadnu šancu a otvoril si gólový účet vo Fortuna lige. Po góle sa DAC mierne stiahol, Seničania z územnej prevahy vyťažili iba nepresné strely Březinu či Pillára z diaľky. Prvý polčas sa dohrával najmä medzi šestnástkami, divákov držal v pozornosti jedine vytrvalo skandujúci a hlučný kotol fanúšikov DAC.

Druhý polčas sa niesol od začiatku v podobnom duchu ako úvodné dejstvo, Dunajská Streda sústredene v bloku bránila, Seničania kombinovali nepresne. Prvé nebezpečenstvo opäť hrozilo pred Slávikovou bránou. V 57. minúte poslal Weriton nepríjemný center do pokutového územia, situáciu však pred dobiedzajúcim Guillem brankár hostí v spolupráci s Hukom vyriešil. Domáci sa postupne začali tlačiť viac pred Slávika, strely Mráza či Ebwelleho však nemali dostatočnú razanciu ani presnosť, aby brankára mužstva zo Žitného ostrova ohrozili. Záhoráci sa nepresadili ani pri závare po rohovom kope v 68. minúte, keď Varga neprepálil obetavo bránicu hradbu tiel v žlto-modrom. O desať minút sa už domáci dočkali. Prenikajúceho Weritona zastavil Michalík len za cenu faulu a z následneho priameho kopu sa presadil tvrdou ranou David Březina, rovnako ako Németh prvýkrát vo Fortuna lige. Až po vyrovnávajúcom góle hostia ožili, žiadnu vážnejšiu šancu si však mužstvá v závere nevypracovali a aj druhýkrát v tejto sezóne sa skončil zápas týchto súperov nerozhodne.

Hlasy po zápase:

Miroslav Mentel, tréner Senice: "Sme v situácii, keď je každý bod dobrý. Zápas mal dva rozdieľne polčasy. V prvom sme hrali ustráchane, v druhom polčase sa to zlepšilo. Musím hráčov pochváliť za bojovnosť a nasadenie, zaslúžili sme za prístup k zápasu vyrovnať. Pre nás je bod veľmi cenný, Dunajská Streda mala totiž v poslednom období výbornú formu. Zápas bol dnes najmä o bojovnosti, trochu tomu chýbala väčšia futbalová kvalita, ale s bodom sme spokojní."

Csaba László, tréner DAC: "Myslím si, že sme jednoznačne stratili dva body. V prvom polčase sme dominovali a neviem prečo nám rozhodca neuznal druhý gól, to je pre mňa naozaj tajomstvom. V druhom polčase mal súper trochu viac z hry, ale žiadne čisté šance. V zlomovom momente podľa mňa chyboval hlavný rozhodca, ktorý odpískal faul, ktorý nebol a dostali sme gól na 1:1. Beriem jeden bod zo zápasu a želám Senici všetko dobré."

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

Autor: TASR | Zdroj: TASR