FC ViOn Zlaté Moravce   |   Podbrezová   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

18. kolo: Rozbehnutý ViOn nezastavila ani Podbrezová

FC ViOn Zlaté Moravce - FO ŽP Šport Podbrezová 2:0 (0:0)

V mrazivom podvečere preddvádzali obe mužstvá aktívny, bojovný futbal. Už v 3. min sa Viazanko ocitol sám zoči-voči Kováčovi, ale ten jeho strelu vyrazil na rohový kop. V 12. min mal dobrú príležitosť Turňa, ale nebol presný v koncovke. Na opačnej strane Gešnábelovu strelu stihol v poslednej chvíli odvrátiť Vajda na roh. V 23. min skúšal šťastie opäť Gešnábel, Kuciak si s jeho pokusom poradil. Od tohto momentu sa na hracej ploche rozúptal neúprosný boj, akcie na oboch stranách sa však väčšinou končili na hranici šestnástky.

Obraz hry sa príliš nezmenil ani v druhom polčase. Boli to domáci, ktorí sa viac tlačili do ofenzívy a v 64. min sa dočkali. Pri závare v pokutovom území hostí Gešnábelovu strelu Kuciak vyrazil, vzápätí si poradil aj s pokusom Orávika, ale na dorážku Válovčana už bol prikrátky. Po inkasovanom góle sa hráči Podbrezovej snažili o vyrovnanie, ale domáca defenzíva stála na pevných nohách. V 81. min síce Vajda poslal loptu za Kováčov chrbát, ale z ofsajdovej pozície. V 89. min vytiahol zákrok zápasu domáci gólman, ktorý gólovú hlavičku Vajdu vyrazil na roh. Z následného protiútoku spečatil zaslúžené víťazstvo ViOn-u Orávik.

 

Hlasy po zápase:

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Vedeli sme, že ideme hrať s kvalitným súperom. Chlapcom sme celý týždeň vštepovali, že musia hrať so srdcom a nakoniec budú odmenení. V prestávke sme si povedali, že to bude o jednom góle a ten sme dali my. V závere sme z brejku poistili veľmi cenné víťazstvo."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažké stretnutie. Nezačali sme zle, ale dve veľké šance v úvode sme nepremenili. Potom prevzali iniciatívu domáci, ktorí hrali s väčším srdcom a zaslúžene zvíťazili."

   

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

 

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre