FC Spartak Trnava   |   Spartak Myjava   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

17. kolo: Spartakovské derby jasne pre Trnavu

FC Spartak Trnava - Spartak Myjava 3:0 (2:0)

V prvej štvrťhodine videli diváci iba propagačnú strelu Haliloviča a bombu Tambeho, ktorý vysoko prestrelil myjavskú bránu. V 19. minúte mali Trnavčania výhodu priameho kopu, z ktorého Halilovič polovysokou strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu. V 23. minúte vysunul Tambe ideálne Haliloviča, ten sa však cez obrancu Myjavy k zakončeniu nedostal. O dve minúty si všetko vynahradil, keď strelou spoza šestnástky prekonal Hrušku druhý raz. Po polhodine hry myjavský brankár zabránil hetriku hlavičkujúceho Haliloviča. Hostia sa snažili o kontaktný gól, ale trnavská obrana ich do zakončenia nepúšťala. 

V druhom polčase sa Myjavčania už so Sládekom a neskôr i Pekárom pokúšali nepriaznivý stav skorigovať, no pred šestnástkou sa ich úsilie končilo. Až v 59. minúte zakončil ich akciu strelou na bránu Machovec. Bola to prvý pokus Myjavčanov medzi žrde. Hostia z územnej prevahy nič nevyťažili a v závere pridali Trnavčania aj tretí gól. V 85. minúte najskôr po úniku Mikoviča strelu zakončujúceho Pauknera vyrazil Hruška na roh, ale o tri minúty neskôr po prihrávke Jirku s prehľadom prekonal myjavského brankára domáci kapitán Mikovič. Domáci sa po jasnom víťazstve dostali na 4. miesto v tabuľke práve pred Myjavu.

 

Hlasy po zápase:

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Od začiatku hrali obe mužstvá opatrne. My sme dali dva góly Halilovičom, najskôr z priameho kopu a potom po chybe hostí, čo malo za následok, že z hráčov opadol tlak, hrali so srdcom a boli ochotní bojovať až do konca. Vyhrali sme zaslúžene, pretože Myjava nemala žiadne šance a zápas sme zvládli k našej spokojnosti." 

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "V úvode sme urobili dve chyby, po ktorých sme dostali dva góly. Chceli sme hrať príliš futbalovo, no nehrali sme to, čo sme si v kabíne povedali a na rozdiel od domácich našim hráčom chýbalo potrebné srdiečko. Trnave musím k výsledku a trom bodom zagratulovať." 

  

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

  

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre