AS Trenčín   |   MFK Ružomberok   |   Fortuna liga  |

Komentáre ()

17. kolo: Šesťgólová prestrelka vyústila v deľbu bodov

MFK Ružomberok - AS Trenčín 3:3 (1:2)

V chladnom a nevľúdnom počasí sa od začiatku hralo svižne. Domáci začali aktívnejšie a ujali sa aj vedenia. V 6. minúte sa Gal Andrezly na ľavom kraji pretlačil cez Kvoceru, zacentroval pred trenčiansku bránu a Chrien z dvoch metrov trafil do siete – 1:0. Ružomberská radosť trvalo iba krátko. Už v 12. minúte Kalu v domácej päťke našiel Paura a bolo vyrovnané. Od tejto chvíle sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 17. minúte Daniel kolmicou vysunul Lačného, ten si pripravil streleckú parketu, ale Šemrinec útočníka Liptákov vychytal a následná Ďubekova dorážka hlavou smerovala nad. V 27. minúte zvolil Paur po centri Kvoceru prekvapivé zakončenie a pätičkou z päťky zaskočil Macíka, ktorý síce loptu zasiahol, no v jej ceste do siete už nezabránil. Pre Paura to bol druhý presný zásah v zápase. V 34. minúte Danielovu strelu z dobrej pozície zrazili Trenčania na roh.

V úvode druhého dejstva musel domáci brankár Macík čeliť dvom nebezpečným streleckým pokusom. V 49. minúte vytesnil Skovajsov pozdrav z 25 m na roh a vzápätí kryl prudkú strelu, ktorú vyslal Kalu. V 64. minúte Udeh z priameho kopu položil loptu Nwohorovi na hlavu a Macík koncovku útočníka z Nigérie reflexívne vyškriabal spod brvna. V 72. minúte Liptáci vyrovnali, keď si striedajúci Mareš šikovne spracoval vysokú loptu, po ľavej strane vysunul Gala Andrezlyho a Lačný zblízka nedal Šemrincovi žiadnu šancu. O chvíľu sa však skóre menilo opäť. Len 18-ročný trenčiansky stredopoliar Kvocera predviedol nádherné sólo a z uhla zakončil efektne pod brvno Macíkovej brány. Neubehlo ani šesťdesiat sekúnd a skóre 2:3 už neplatilo. Ružomberčania vyslali pri skrumáži pred trenčianskou bránou snáď štyri strelecké pokusy. Tri z nich zablokovali obrancovia AS s prispením Šemrinca, no pri štvrtom už Chrien vypálil z pravej strany šestnástky k bližšej žrdi a lopta sa po Šemrincovom zásahu odrazila od žrde do brány - 3:3. Diváci pod Čebraťom boli svedkami kvalitného a rušného futbalu s ofenzívnym úsilím na oboch stranách. Na konci si mužstvá rozdelili po bode za remízu 3:3.

Hlasy po zápase:

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Zápas mal emócie, mal grády a aj korenie, čiže góly. Okrem nich priniesol ešte veľa ďalších dobrých streleckých možností. Trenčín i my sme mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, preto je remíza asi spravodlivá. Ale ani my nie sme spokojní s bodom. Možno sme Trenčín prekvapili tým, že sme chceli hrať odvážne, útočne, nechceli sme byť zalezení na vlastnej polovici. Počas celého stretnutia sme to aj potvrdzovali. Boli fázy, keď Trenčín mal držanie lopty, ale i fázy, keď my sme boli dominantnejší. Myslím si, že diváci si mohli prísť na svoje."

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Moje mužstvo nemalo dobrý vstup do zápasu, keď sme nezachytili rýchlu rozohrávku súperovej štandardky a neobsadili hráča v pokutovom území. Do prestávky sme dokázali  skóre otočiť peknými gólmi Jakuba Paura, čo bolo pozitívne. Do druhého polčasu sme išli s tým, aby sme ešte nejaký gól pridali, čo sa nám nepodarilo, aj keď tam boli možnosti na skórovanie. Zároveň musím povedať, že šance mal aj súper, bol to zápas hore – dole. Mrzí ma, že po góle na 2:3 sme rýchlo inkasovali, to sa nemôže stávať. S remízou nie som spokojný, čakal som, že do zápasu dáme ešte viac a odnesieme si víťazstvo. Napokon musíme akceptovať aj remízu."