MŠK Žilina   |   ŠK Slovan Bratislava   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Gólová naháňačka Žilinčanov pokračuje

Žilina zdolala v zápase jesene Slovan a zväčšila pred ním náskok na dvanásť bodov.

V drese lídra sa presadili najlepší strelci mužstva i Fortuna ligy. Michal Škvarka skóroval v siedmom zápase za sebou. „Ťažko povedať, čo je za tým. Jednoducho sa cítim v pohode a prispievajú k tomu nielen tímové výsledky, ale aj moja rodina a priateľka. Je to naozaj krásne obdobie. Verím, že mi táto šnúra vydrží čo najdlhšie,“ želá si žilinský kapitán.

Bol to pre neho gól s poradovým číslom 10 a v tom momente sa dotiahol na spoluhráča Filipa Hlohovského. Avšak iba na sedem minút. Presne taký čas potreboval najlepší strelec Fortuna ligy na to, aby sa opäť osamostatnil sa na čele poradia kanonierov. „Priznávam, gól Miša Škvarku ma trochu motivoval. Ihneď po tom, ako ho strelil, som mu povedal, aby sa príliš netešil, pretože mu opäť odskočím,“ smial sa Filip Hlohovský. Futbalista, ktorý v uplynulom ročníku nebol stabilným členom základnej jedenástky Žiliny, nasúkal v sedemnástich zápasoch tejto sezóny až jedenásť gólov! „Keby mi to niekto povedal pred začiatkom sezóny, neveril by som mu. Som šťastný, že sa mi takto darí, gólové méty však nemám. Mojím jediným cieľom je získať so Žilinou titul.“

Slovan dokázal rýchlo zareagovať na úvodný gól Žiliny, no ešte rýchlejšie jej dovolil dostať sa opäť dostať do vedenia. „Nemôže sa stať, že vyrovnáme a o dve minúty zase inkasujeme. Dostali sme tým súpera na koňa. Je to škoda, pretože si myslím, že sme odohrali dobrý zápas,“ povedal František Kubík.

Aj hráči Slovana prispeli k tomu, že vyše päťtisíc divákov na tribúnach štadióna pod Dubňom videlo výborný zápas. „Súper preveril predovšetkým našu defenzívu, bol nebezpečný, od začiatku zápasu nám hrozil. Toto víťazstvo si veľmi ceníme. Patrí fanúšikom, hráčom a tiež Karolovi Belaníkovi, ktorý prednedávnom oslávil päťdesiatku,“ zhrnul tréner Žiliny Adrián Guľa.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre