FC ViOn Zlaté Moravce   |   1. FC Tatran Prešov   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

17. kolo: ViOn posunul Prešov na posledné miesto

FC ViOn Zlaté Moravce - 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)

V klasickom 6-bodovom stretnutí boli od úvodu aktívnejší domáci. Už v 2. minúte dobre mierenú strelu Mateusa pozorný Talian vyrazil. Na opačnej strane sa v dobrej pozícii ocitol Olasunkanmi, v koncovke však zlyhal. Po góle volala situácia z 20. minúty, keď po závare v pokutovom území hostí Boszorádovu hlavičku k pravej žrdi Talian bravúrne vytlačil. Prebiehala 32. minúta, Gešnábel sa šikovne uvoľnil, ale jeho prudký center na hranici malého vápna zastavila Dzuríkova ruka. Nariadený pokutový kop Orávik s istotou premenil. V 36. minúte sa skóre mohlo meniť opäť, ale Válovčan zoči-voči Talianovi namieril iba do neho.

Aj po zmene strán to boli domáci, ktorí sa viac tlačili do ofenzívy. V 49. minúte skúšal šťastie Válovčan a jeho prudká strela z uhla len tesne minula cieľ. V 65. minúte poslal ideálny center na hranicu malého vápna Boszorád, ale Mateus hlavičkou len tesne minul ľavý roh prešovskej brány. Skóre sa opäť menilo v 68. minúte, to sa aktívny Boszorád predral do šestnástky, presnou prihrávkou našiel osamoteného Orávika a ten pohotovou strelou z prvej nedal Talianovi šancu. Hostia sa síce snažili, ale ich pokusy sa prevažne končili pred šestnástkou. V 79. minúte sa dočkal odmeny za aktívny výkon aj Boszorád, ktorý presnou strelou k žrdi upravil na 3:0. V závere mohol zavŕšiť hetrik Orávik, ale z dobrej pozície mieril tesne mimo. Po jednoznačnom víťazstve ViOnu si obe mužstvá vymenili postavenie v aktuálnej tabuľke Fortuna ligy a Tatran klesol o skóre na posledné miesto.

 

Hlasy po zápase:

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Dnes sme vstúpili do stretnutia dobre, chlapci ukázali charakter, túžbu a snahu o dobrý výsledok. Dôležitým momentom stretnutia bol prvý gól, ktorý nás upokojil a po druhom sme si to už užívali. Chalani chcú aj naďalej tvrdo pracovať. Šesť bodov z posledných dvoch stretnutí teší, ale až sobotný duel s Podbrezovou nám ukáže, na čo máme."

Miroslav Jantek, tréner Prešova: "Dnes som bol prvýkrát od môjho príchodu k mužstvu rozčarovaný. Bol to zápas o bytí či nebytí. ViOn mal od začiatku prevahu, potom prišiel nešťastný moment pri ruke Dzuríka. Po zmene strán po chybe nášho mladého hráča sa ViOn dostal do dvojgólového vedenia, mal radosť z hry a zaslúžene zvíťazil."

 

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

 

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre