Fortuna liga   |   Spartak Myjava  |  

Komentáre ()

Bude myjavská defenzíva proti lídrovi oslabená?

Štart Ivana Ostojiča v nedeľnom zápase proti Žiline je otázny.

Pred reprezentačnou prestávkou v súboji proti Ružomberku figuroval myjavský stopér na zápasovej súpiske v základnej zostave kopaničiarov, no do hry napokon nezasiahol. Príčinou bolo nepríjemné zranenie, ktoré si privodil na tréningu. „Išiel som do súboja a spoluhráč ma trafil lakťom do boku. Spadol som na zem a v prvom momente som sa nedokázal ani postaviť. Pichalo ma to. V Ružomberku som chcel skúsiť hrať cez bolesť, lekár mi dal injekciu ešte počas rozcvičky, ale nepomohlo to, preto som napokon nenastúpil,“ vysvetlil Ivan Ostojič.

Nasledovala magnetická rezonancia, ktorá odhalila mikrotrhliny v svale. Liečiť sa išiel domov do Srbska. „Bol som tam päť dní, chodil som k doktorovi na špeciálne terapie. Cítim sa po nich lepšie, po návrate do Myjavy som sa zapojil do tréningového procesu mužstva. Robím všetko pre to, aby som bol na nedeľný zápas pripravený,“ zdôraznil 27-ročný obranca.

Myjavčanov čaká ťažký súboj s lídrom zo Žiliny. „Vnímame tento zápas ako každý iný. Koncentrujeme sa na seba. Samozrejme, rešpektujeme silu súpera. Vieme, že Žilina je momentálne vo výbornej forme, no každá séria sa raz musí skončiť. Myslím si, že už sme niekoľkokrát dokázali, že môžeme vyhrať nad každým. Urobíme maximum, aby sme boli v tomto stretnutí úspešní my,“ vyhlásil Ivan Ostojič.  

Srbský legionár si uvedomuje, že myjavská defenzíva bude mať čo robiť, aby skrotila najlepší útok súťaže. Výstrahu Žilinčania poslali v podobe poníženia Trnavy 7:0. „Nemám väčší rešpekt, skôr motiváciu, aby sme si udržali čisté konto a zdolali takéto mužstvo. V predchádzajúcich vzájomných zápasoch sme ukázali, že môžeme potrápiť aj Žilinu,“ dodal.

 

 

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre