Fortuna liga   |   FC ViOn Zlaté Moravce  |  

Komentáre ()

Jarábek: ViOn je moja srdcovka

Tréner Juraj Jarábek sa po troch rokoch vrátil do Zlatých Moraviec s jasným cieľom.

ViOn je v tabuľke Fortuna ligy posledný a na chvoste začína zaostávať. Jeho strata na predposlednú Dunajskú Stredu je už päťbodová. „Preto sme sa rozhodli dať mužstvu nový impulz výmenou trénera. Ďakujeme bývalému koučovi Petrovi Gergelymu, urobil u nás kus dobrej roboty. Treba povedať, že to nemal ľahké. Mužstvo sa pred začiatkom sezóny kompletne obmenilo, vedeli sme, že výsledky sa nedostavia hneď. Juraja Jarábka sme oslovili preto, že ho veľmi dobre poznáme. V našom klube je ako doma. Veríme, že nám pomôže k záchrane medzi elitou,“ povedal manažér Zlatých Moraviec Martin Ondrejka.

Juraj Jarábek pôsobil v klube v rokoch 2009-2013. Mužstvo pod jeho vedením postúpilo do Fortuna ligy a v prvej sezóne medzi elitou skončilo na 6. mieste. „Vo ViOn-e som naštartoval svoju trénerskú kariéru, zažil som tam krásne chvíle, je to moja srdcovka. Cítim sa tam ako doma, je to moja rodina. Aj preto boli rokovania s majiteľom Viliamom Ondrejkom veľmi rýchle. Považujem za svoju morálnu povinnosť pokúsiť sa pomôcť tím reštartovať a zachrániť ho vo Fortuna lige,“ hovoril Juraj Jarábek.

Jeho prioritou počas reprezentačnej prestávky bude spoznať mužstvo. „Niektorých hráčov som už viedol, no je tam aj veľa futbalistov, ktorých nepoznám. Prestávka nám poslúži na to, aby sme dobre potrénovali. Hráči absolvujú kondičné testy a budú aj veľa hrať, aby sme ich videli aj po hernej stránke. Pokúsime sa vybaviť nejaký prípravný zápas. Verím, že sa nám za dva týždne, ktoré máme k dispozícii, podarí poskladať mužstvo, ktoré bude konkurencieschopné a do konca jesene získa čo najviac bodov, aby sme mali pred jarnou časťou lepšiu východiskovú pozíciu,“ prezradil svoje plány staronový tréner Zlatomoravčanov.

Pred návratom do ViOn-u pôsobil deväť mesiacov v Gruzínsku, kde s Dinamom Tbilisi získal všetko, čo sa dalo. Úspešné ťaženie z domácej súťaže však nedokázal majster krajiny preniesť aj na európsku scénu a v play-off Európskej ligy vypadol s gréckym tímom PAOK Solún. „Dinamo Tbilisi je veľkoklub, podmienky sú tam úplne na inej úrovni ako u nás na Slovensku. Tlak v klube je však veľký, preto sme museli odísť aj napriek tomu, že sme v lige neprehrali ani jeden zápas. Taký je futbalový život. Pre mňa to však boli krásne spomienky a cenné skúsenosti,“ vyhlásil Juraj Jarábek.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre