Fortuna liga   |   FC ViOn Zlaté Moravce  |  

Komentáre ()

Vráti sa Tawamba do Zlatých Moraviec?

Kamerunský kanonier trénuje s tímom, v ktorom nastrieľal v prvej polovici uplynulej sezóny 11 gólov.

Kamerunský útočník zamieril v marci tohto roka zo Zlatých Moraviec do Kajratu Almaty, no v kazašskom mužstve dlho nevydržal. Po skončení sezóny v Kazachstane s klubom rozviazal zmluvu. „V závere som už nedostával toľko priestoru, ako by som si predstavoval, prestalo sa mi dariť aj strelecky,“ vysvetlil Tawamba lámanou slovenčinou príčinu svojho rozhodnutia.

Jeho prvé kroky viedli naspäť do Zlatých Moraviec, kde predtým pôsobil takmer rok. „Prišiel som v rámci dovolenky a vo ViOn-e mi dovolili trénovať s mužstvom. Teším sa, pomôže to mne a verím, že aj chalanom. Viacerých tu ešte poznám z nášho spoločného pôsobenia v klube. Nie je ich však veľa, káder sa značne obmenil,“ povedal 26-ročný zakončovateľ, ktorý si na Slovensku obliekal aj dres Nitry a Ružomberka.

V minulej sezóne nastrieľal Tawamba v drese Zlatých Moraviec v devätnástich zápasoch 11 gólov. Ak by na začiatku jarnej časti neodišiel, s určitosťou by bojoval o korunu kráľa strelcov Fortuna ligy. Jeho góly by sa Zlatomoravčanom teraz náramne hodili, keďže ich ofenzíva je momentálne druhá najslabšia v súťaži. „Nevylučujem ani moje ďalšie pôsobenie v Zlatých Moravciach. Vo futbale je možné všetko. Zatiaľ nechávam všetko otvorené. Uvidíme, čo sa stane počas zimy,“ uzavrel Leandre Tawamba.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: AS Trenčín

Komentáre