FC ViOn Zlaté Moravce   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Karlík: Musíme viac bojovať

Obranca Zlatých Moraviec Karol Karlík hovorí o potrebe väčšieho nasadenia mužstva v zápasoch.

Je prehra 1:5 v Michalovciach, kde ste určite verili v bodový zisk, najbolestivejšia v sezóne?
My chceme v každom zápase vyhrať a nezáleží na tom, kde hráme a aké je práve skóre. Proti nám však dá súper vždy až neuveriteľne ľahko gól, kým my sa na svoj presný zásah neskutočne nadrieme. To nie je dobré. Musíme viac bojovať, veď súperi sa na gól vôbec nenarobia. Bolo to vidieť teraz, stalo sa to aj v Ružomberku, deje sa to častejšie. Neviem, čo k tomu dodať.

Spočíva teda váš hlavný problém v defenzívnej hre mužstva? Je to o súlade?
O zosúladení hry by som nehovoril, ono je v podstate jedno, kto tam hrá, ide o to, či chceme zabojovať a či každý odovzdá na ihrisku maximum. Len ťažko môžeme vyhrať, ak to súpera nebude bolieť.

Fortuna liga sa na chvíľu preruší, prichádza reprezentačná prestávka, v ktorej si môžete prevetrať hlavy a nastaviť sa možno nejakým iným spôsobom. Očakávate veľké zmeny?
Všetkým nám je jasné, že hráme o záchranu, bojujeme o holý život. Každému ide aj o jeho vlastnú budúcnosť, a preto budeme všetci poctivo trénovať a makať, aby sme po pauze už konečne začali získavať body.

Vy ste v Michalovciach okrem nešťastného vlastného gólu v závere strelili aj jediný gól ViOn-u krásnou strelou z priameho kopu. Potešil vás aspoň tento moment?
Ťažko hovoriť o nejakej radosti. Asi som to trafil tak, ako som mal. Na štandardky je určený aj Peter Orávik, ja som si však veril a vyšlo to.

Nemali ste po strelenom góle zlé tušenie blížiaceho sa debaklu? Tak to totiž vo vašich ostatných zápasoch bolo...
Nad takými vecami na ihrisku nerozmýšľam, v každej chvíli myslím iba na víťazstvo, vždy verím, že sa so zápasom ešte dá niečo spraviť.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: MFK Zemplín

Komentáre