FC ViOn Zlaté Moravce   |   Michalovce   |   Fortuna liga  |

Komentáre ()

15. kolo: Rekordný zápis Michaloviec

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce 5:1 (2:0)

Aj napriek trom vynúteným zmenám v základnej zostave držali Michalovčania v 1. polčase hru pevne v rukách a od začiatku na trávniku dominovali. V 8. minúte Kushta ešte namieril hlavou do brvna a v 15. minúte Šimčákovu strelu Kováč vytlačil na rohový kop, ale v 18. minúte už domáci skórovali. Utešenou strelou spoza hranice šestnástky prekonal Kováča Mensah. Hostia kontrovali nepresnou strelou Kapra. V 28. minúte už bolo 2:0, po rýchlej kontre a presnej prihrávke Kushtu sa po prvý raz v michalovskom drese presadil Ivan Kotora. Zemplínčania mali ďalej prevahu. Zaujala ešte Mensahova strela, ktorá tesne minula bránu hostí.

Gólové hody v druhom polčase gradovali. Michalovčania hrali naďalej aktívne a v 52. minúte po prieniku pekne trafil opäť Mensah - 3:0. O šesť minút neskôr hostia odpovedali, z priameho kopu znížil Karlík. V 60. minúte však opäť prehrávali trojgólovým rozdielom, po prieniku skóroval Kunca. Na druhej strane zaujala Orávikova šanca, Macej loptu vyrazil na rohový kop. Rovnako skončila aj strela Regáliho na druhej strane. Skóre zápasu uzavrel v 89. minúte vlastným gólom Karlík, ktorý si hlavou zrazil do vlastnej siete center z ľavej strany. Michalovce dosiahli svoje najvyššie víťazstvo vo Fortuna lige, ich doterajším maximom bol triumf 3:0 nad Žilinou v poslednom kole minulého ročníka.

Hlasy po zápase:

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "S predvedeným výkonom som spokojný. Súhlasim s kolegom, že naše víťazstvo je zaslúžené."

Peter Gergely, tréner Zlatých Moraviec: "Nemám veľmi čo hodnotiť, domáci boli jasne lepší. Dostali sme veľmi ľahké góly. Keď sme sa nadýchli za stavu 3:1, hneď sme inkasovali ďalší gól. Víťazstvo domáceho mužstva je absolútne zaslúžené."

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

Autor: TASR | Zdroj: TASR