MFK Ružomberok   |   Spartak Myjava   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

15. kolo: Myjava uhájila štvrté miesto

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 0:0

Prvé dejstvo jednoznačne ovládli Liptáci. Tlačili sa aj do šancí, ale gólovú radosť uzimeným divákom do prestávky nepripravili. Už v 51. sekunde zo sľubnej pozície vypálil k žrdi Mareš a Hruška vytlačil loptu na roh. V 11. minúte Kolčák napriahol takmer z 30 metrov a brankárovi hostí urobil menšie starosti. V 19. minúte Mareš veľmi dobre spracoval kolmú prihrávku, v hĺbke myjavskej šestnástky si zasekol Černáčka, Hruška však nepustil loptu za svoj chrbát. V 29. minúte po centri Chriena dobre vypálil Daniel, no trafil iba Černáčkovu hlavu. O štyri minúty neskôr Kolčák šikovnou „kolmicou“ oslovil Mareša a Hruška ružomberského útočníka vychytal. V 38. minúte Faškov tvrdý projektil zatriasol myjavským brvnom. 

Aj po zmene strán bola aktivita na domácich kopačkách, lenže sem - tam už ofenzívne rožky vystrčili aj kopaničiari. Druhý polčas otvorili dobrou príležitosťou hostia, v 50. minúte rýchlu akciu potiahol Kukoľ a Kolár zblízka tesne minul priestor medzi žrďami. V 64. minúte sa na dvakrát pokúšal skórovať Mareš, Hruškovi lopta vypadla z rukavíc, ale najnebezpečnejší hráč MFK ani v tomto prípade nepochodil. Druhá polovica v citeľnom chlade bola chudobná na šance. Ružomberčanom sa napriek snahe nepodarilo ani počas štvorminútového nadstaveného času bezgólový stav zmeniť.

 

Hlasy po zápase:

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Z našej strany bolo v zápase veľa ofenzívnej aktivity i veľa streleckých pokusov či gólových šancí, aby sme stretnutie zlomili. Bohužiaľ, zlyhali sme v efektivite. Som však rád, že súpera sme do ničoho vážneho nepustili. Pri takom množstve šancí, ktoré sme si vypracovali, bolo treba nejaký gól dať. Tým pádom by sa hra otvorila a predpokladám, že zápas by sme dotiahli do víťazného konca."  

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: „Pred zápasom som mal problémy, keďže zo základu nám vypadli štyria hráči, no tí chlapci, ktorí dostali šancu, to odmakali. Boli tam aj chyby, ale musím ich pochváliť za bojovnosť. To, čo sme si povedali pred zápasom, sme splnili. Domáci mali viac z hry, my sme sa viac zameriavali na defenzívu. Okrem veľkej šance Faška sme súpera do ďalšej vyloženej nepustili. Chceli sme v Ružomberku uhrať minimálne bod a to sa nám aj podarilo. Takže sme spokojní.“

 

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

 

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre