Fortuna liga   |   FC Spartak Trnava  |  

Komentáre ()

Halilovič: Do Žiliny ideme vyhrať!

Trnava môže v Žiline počítať už aj s udravenou dvojicou Halilovič, Sloboda.

Obaja sa do zápasového kolotoča vracajú po vyše mesačnej pauze, posledný duel odohrali 1. októbra proti Zlatým Moravciam. „Mal som problémy s natiahnutými väzmi v kolene. Najskôr som trénoval individuálne s kondičným trénerom, tento týždeň som sa už pridal k mužstvu. V nedeľu som pripravený nastúpiť,“ povedal bosniansky ofenzívny futbalista Emir Halilovič.

Z návratu dôležitých hráčov sa teší aj tréner Miroslav Karhan. Pod Dubňom však nemôže počítať s kapitánom Martinom Mikovičom, ktorého trápia slabiny. „Boríme sa s tým celú jeseň. Stále musíme niekoho nahrádzať...“ povzdychol si kouč Spartaka. „Šancu dostanú opäť hráči zo širšieho kádra a je iba na nich, aby ukázali, že reprezentujú farby klubu právom. Chalani sú ešte mladí, každým ďalším duelom získavajú nové skúsenosti. Zatiaľ sa iba učia, rozdiel medzi Fortuna ligou a druhou najvyššou súťažou, v ktorej pôsobí naša juniorka, je veľký.“

Trnavčania budú chcieť v súboji s najlepšou ofenzívou súťaže prelomiť streleckú smolu z ostatných duelov pod Dubňom. Na žilinskom štadióne skórovali naposledy na jar 2013 pri remíze 1:1. V nasledujúcich štyroch zápasoch tam vyšli gólovo naprázdno. „Pamätám si posledný zápas, ktorý sme v Žiline prehrali 0:2. Mohli sme ho pokojne aj vyhrať 5:2. Mali sme obrovské šance, ktoré sme nevyužili. Kvalita v koncovke musí byť vyššia. Iba tak môžeme byť úspešní. Vieme, že súper má výbornú ofenzívu, ale prehnaný rešpekt pred ním nemáme. Do Žiliny ideme vyhrať!“ vyhlásil Emir Halilovič.

 

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre