Spartak Myjava   |   Dunajská Streda   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

14. kolo: Víťazný obrat DAC

Spartak Myjava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:2)

Hneď v úvodnej desaťminútovke padli dva góly. Skóre zápasu otvoril v 4. minúte po Sládekovej prihrávke najlepší strelec domáceho tímu Kolár. Odpoveď hostí prišla o ďalšie štyri minúty, center z ľavej strany usmernil hlavou do protipohybu brankára Kontár. Už o chvíľu sa po zahraní rohového kopu ocitol v sľubnej palebnej pozícií Kolár, ale bránu tesne minul. V 12. minúte otestoval Hruškovu pozornosť zo strednej vzdialenosti Pambou a podobne na opačnej strane v 18. min Marček. V 23. minúte našla prihrávka na pravej strane ihriska voľného Kolára, ktorý videl v pokutovom území Sládeka, ale jeho šanca zostala nevyužitá. Naopak, hráči DAC tú svoju v 27. minúte využili, Živkovičovu prihrávku usmernil k žrdi Štepanovský – 1:2. Záverečná štvrťhodina sa už odohrávala prevažne v strede poľa bez streleckých príležitostí. 

Po zmene strán pohrozili ako prví kopaničiari, v 52. minúte skončila Sládekova strela nad bránou. V 56. minúte Marček už mieril do priestoru brány, no Slávik loptu vyrazil. Myjavčania boli aktívnejší, vo vzdušných súbojoch však dominovali obrancovia Dunajskej Stredy a domáci sa tak nevedeli dostať do zakončenia. V 74. minúte využil voľný priestor striedajúci Ľupták, ale jeho strela cieľ minula. V 78. minúte bol Sládek presnejší, jeho zakončeniu chýbala razancia. V 86. minúte si Slávik poradil aj s hlavičkou Kolára a výborný zákrok si pripísal aj v 89. minúte pri hlavičke Ostojiča. Z druhého víťazstva v sezóne sa tak mohli radovať hráči Dunajskej Stredy.

 

Hlasy po zápase:

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: „Mali sme dobrý vstup do zápasu. Dali sme rýchly gól, čo sme chceli. Potom sme prestali behať, prestali sme bojovať, prestali sme byť agresívni. Mysleli sme si, že sme súpera už zdolali, ale bola len piata minúta. Súper sa vrátil do hry, dal dva góly. V prvom polčase sme potom akoby na ihrisku vôbec neboli. Chýbali tam emócie, chýbala agresivita. Jednoducho všetko, čo sme v predošlých zápasoch ukázali. Cez prestávku sme zvýšili hlas a povedal som, že máme ešte 45 minút na to, aby sme zápas zvládli. Možno prvých dvadsať minút sme začali hrať agresívnejšie, ale stále to nebolo ono."

Csaba László, tréner Dunajskej Stredy: „Na úvod musím povedať, že to bol veľmi férový zápas. Po viacerých prehrách mužstvo stratilo sebavedomie. Prvý gól, ktorý sme inkasovali, prišiel veľmi rýchlo. Domáci hráči akoby si mysleli, že tento zápas vyhrajú 5:0. Ale vrátili sme sa a preto by som chcel zagratulovať môjmu mužstvu. Po góle na 1:1, ktorý prišiel naozaj vo vhodnom čase, sme my kontrolovali prvý polčas. Pred druhým polčasom som povedal môjmu mužstvu, čo má robiť. Povedal som hráčom, že Myjava bude hlavne prvých dvadsať minút veľmi agresívna aj smerom k našej bráne. Mali sme aj šťastie, že sme v týchto 20 – 25 minútach neinkasovali."

  

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

 

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre