MŠK Žilina   |   MFK Ružomberok   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Súboj najlepších ofenzív ovládla tá lepšia

Ružomberčania doma nestačili na dobre hrajúcu Žilinu.

V očakávanom stretnutí dvoch ofenzívne hrajúcich tímov Ružomberka a Žiliny napokon presne pálili iba hostia, ktorí po góloch Hlohovského a Škvarku triumfovali 2:0. Kým Žilinčania sa vyhrievajú na čele tabuľky, Liptácia sa trápia, veď v ostatných štyroch kolách získali iba jediný bod. „Je to celé o hľadaní cesty naspäť k víťazstvám. Ťaží nás strelecká efektivita, nepremenili sme šancu pred prázdnou bránou a súper nás potom potrestal. To isté sa stalo pred týždňom v Prešove, kde sme z piatich tutoviek v prvom polčase strelili iba jeden gól a napokon sme prehrali,“ smutne konštatoval po ďalšom neúspechu líder ružomberskej kabíny Marek Sapara.

Kreatívny stredopoliar zápas nedohral, v priebehu druhého polčasu ho vystriedal Jakub Mareš. „Ozval sa mi zadný stehenný sval. Hneď po zahratí rohového kopu som už cítil, že je zle,“ vysvetlil Sapara okolnosti jeho vynúteného a predčasného odchodu z ihriska. S ním alebo bez neho, Ružomberčania boli v súboji proti Žiline každopádne vždy o krok vzad. „Každého súpera vieme potrápiť aj zatlačiť, ale nikdy to nedotiahneme. Žilinčania nám loptu brali až veľmi jednoducho a my sme sa poriadne natrápili, kým sme ju znova získali. Behali sme bez nej a to je namáhavé,“ dodal Marek Sapara.

V kabíne hostí bola znova radosť, s 34 bodmi je Žilina dominantne na prvom mieste tabuľky Fortuna ligy. „Sme veľmi šťastní a futbal si teraz poriadne užívame,“ usmieval sa už šesťgólový strelec Michal Škvarka. „Každým kolom cítime väčšiu pohodu. Celé je to výsledok našej tvrdej práce, všetko sa postupne otáča. Ani náš herný prejav však nie je vždy dokonalý, proti Ružomberku sme napríklad v úvode vôbec nehrali podľa našich predstáv a upokojil nás až strelený gól. Potom sme už zápas kontrolovali.“

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: MFK Ružomberok/R. Maškurica

Komentáre