MŠK Žilina   |   MFK Ružomberok   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

13. kolo: Žilinská víťazná séria na čísle sedem

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:2 (0:1)

V 6. minúte mali domáci veľkú príležitosť na otvorenie skóre. Pri rýchlej akcii zaváhal Vavro, ale Daniel v hĺbke šestnástky minul cieľ. V 14. minúte sa Otubanjo po narážačke dostal až pred Hajdúcha, nedokázal ho však prekonať. V 25. minúte sa hostia po ružomberskom priamom kope dostali do rýchleho brejku a prečíslenia. Škvarka, ktorý potiahol nebezpečnú kontru, zobral na seba aj koncovku, ale z hranice "veľkého vápna" namieril tesne vedľa. V 27. minúte sa už skóre menilo, Hlohovský parádne "obalil" loptu do vinkla a Hajdúch nemal žiadnu šancu. V 35. minúte Hajdúch podbehol vysoký center, lenže Hlohovský netrafil opustenú bránu. V 43. min domáci vzadu pri rozvíjaní akcie zakiksovali, ale Otubanjo ponuku na druhý gól odmietol. Prvý polčas sa niesol v réžii "žlto-zelených". Neraz na dlhší čas zatlačili súpera na vlastnej polovici, presne si prihrávali a variabilne, sprava, zľava i stredom sa snažili otvárať vrátka domácej obrany.

V 48. minúte sa Lačný pozvŕtal v žilinskej šestnástke, ponúkol loptu Galovi Andrezlymu, ktorý vypálil nad. Ďalej sa však pokračovalo podľa žilinských nôt. V 64. minúte Škvarka využil slabý dôraz J. Masla a z uhla upravil stav na 0:2. O päť minút neskôr si Mabouka efektne pred ružomberskou bránou strihol nožničkami a Hajdúch vytlačil pokus žilinského obrancu na roh. Vzápätí sa Otubanjo oprel do lopty a Hajdúch prudký projektil vyrazil nad. V 89. minúte ešte domáci brankár vychytal Valla a na siedmom víťazstve Žiliny v rade sa už nič nezmenilo.

 

Hlasy po zápase:

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Žilina je v laufe, je líder tabuľky. Bolo teda jasné, že príde kvalitný súper, čo sa aj potvrdilo. Mali silné držanie lopty, no mňa trošku mrzí, že situácie, keď sme sa dostávali do okolia súperovej šestnástky alebo do nej, sme riešili zbrklo. Preto sme ani neboli schopní dať nejaký kontaktný gól a stretnutie zdramatizovať. Žiline gratulujem, víťazstvo si zaslúžila."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Chlapci podali suverénny, sebavedomý výkon a zaslúžene vyhrali u nepríjemného súpera, ktorý má skúsené mužstvo. Z môjho pohľadu sme zápas kontrolovali od prvej do poslednej minúty, preto si odvážame veľmi cenné tri body. Teší ma nielen výborný výsledok, ale aj vyvážená, suverénna hra. Chlapcom gratulujem a ďakujem."

 

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

 

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre