DAC získal mladého reprezentanta Pobrežia Slonoviny

DAC získal mladého reprezentanta Pobrežia Slonoviny

Útočník Vakoun Issouf Bayo novou posilou Dunajskej Stredy.

Novou posilou DAC Dunajská Streda sa stal 21-ročný Vakoun Issouf Bayo. Reprezentant Pobrežia Slonoviny podpísal s fortunaligistom zmluvu do leta 2019.

Talentovaný útočník bol ako osemnásťročný v sezóne 2014/2015 najlepším strelcom aj hráčom najvyššej súťaže v rodnej krajine. Vďaka tomu si vyslúžil pozvánku do národného tímu na kvalifikačné stretnutia, ako aj prestup do jedného z najlepších afrických klubov Etoile Sportive du Sahel. Aj v tuniskom veľkoklube sa stal najlepším strelcom mužstva, takisto pravidelne zbieral štarty v Africkej lige majstrov. Vzhľadom na obmedzenia v domácej súťaži, týkajúce sa počtu cudzincov v jednom zápase, požiadal Bayo svoj klub o zrušenie kontraktu. Vedenie Dunajskej Stredy ho angažovalo po tom, ako si ho tréneri odskúšali v tréningovom procese.

"Vakoun Issouf Bayo je mladý útočník, v ktorom vidíme potenciál a svojimi atribútmi zapadá do našej filozofie. Rátame s tým, že potrebuje čas na adaptáciu, ale už teraz vidíme, že vyniká rýchlosťou a silou. Je to typ hráča, ktorý rád hrá do tela, a tým sa stáva nepríjemným pre obrancov. Touto cestou by som ho chcel oficiálne privítať v našom ambicióznom klube a zaželať mu veľa úspechov v žlto-modrom drese," vyjadril sa pre fcdac.sk športový riaditeľ klubu Jan Van Daele.

Bayo je po momentálne zranenom Souleymanovi Konem druhým futbalistom z Pobrežia Slonoviny v histórii DAC. V klube bude nosiť dres s číslom 15. Trénerovi Rossimu môže byť k dispozícii už na utorkový štvrťfinálový duel Slovnaft Cup-u v Trnave.