FK Senica   |   Spartak Myjava   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Pekár: Chýbala nadstavba vpredu

Prvé kopaničiarsko-záhorácke derby bez gólov očami kapitánov.

Prvýkrát sa v najvyššej slovenskej súťaži stalo, že duel medzi Myjavou a Senicou nepriniesol žiadny gól. Oba tímy tak na prvé jarné víťazstvo stále čakajú. „Priznávam, nebol to najlepší zápas. Súper bol evidentne spokojný s bodom. My sme dva stratili. Mohli sme sa vzdialiť prenasledovateľom v tabuľke a upevniť si tretie miesto. Nepodarilo sa nám to, sme sklamaní,“ hodnotil nedeľňajšie derby myjavský kapitán Štefan Pekár.

Domáci ukázali predovšetkým v druhom polčase väčšiu túžbu po víťazstve. Zdá sa však, že počas zimnej prestávky im zvlhol pušný prach. V úvodných troch jarných kolách strelili Myjavčania iba jediný gól. „Je to málo, uvedomujeme si to. V súboji so Senicou nám chýbalo trošku futbalového umenia pred súperovou bránou. Do šancí sme sa dostali, mali sme niekoľko dobrých situácií, ktoré sa mohli skončiť gólom. Teší nás čisté konto, ktoré sme si udržali po dlhšom čase, ale k dobrej obrane musíme my, ofenzívni hráči, pridať nadstavbu vpredu. A to sa tento raz nestalo,“ hovoril Štefan Pekár.

Podobne ako myjavskí hráči, aj tí senickí sa v troch jarných stretnutiach strelecky uviedli iba raz. „Som najlepší jarný strelec,“ reagoval so smiechom kapitán Záhorákov Petr Pavlík, ktorý skóroval pri remíze 1:1 so Zlatými Moravcami. Evidentne bol spokojnejší ako jeho náprotivok Štefan Pekár. „Pre nás je tento bod cenný. Dokázali sme si udržať čisté konto proti takému kvalitnému tímu, aký má Myjava. To je pre naše mladé mužstvo pozitívom. Dokonca sme mohli aj vyhrať. Minútu pred koncom parádne vystrelil Zolo Kontár. To by však bolo pre domácich asi kruté. Oni stratili dva body, my sme jeden získali. Sme spokojní,“ uzavrel hodnotenie zápasu Petr Pavlík.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: Spartak Myjava

Komentáre