ŠK Slovan Bratislava   |   Podbrezová   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Kubík takmer stratil gólovú pamäť

Po víťazstve nad Senicou a remíze v Trnave Podbrezová prvýkrát v jarnej časti Fortuna ligy prehrala.

V domácom zápase s favorizovaným Slovanom železiari inkasovali jediný gól, ale keďže sami si žiadne veľké šance nevypracovali, na víťazstvo nemohli pomýšľať. Súper premenil svoju jedinú šancu, my sme tie naše polovičné nedali, stručne zhodnotil duel kapitán Podbrezovej Jaroslav Kostelný. Jeho tím sa spoliehal najmä na silné štandardné situácie. Na tomto teréne sa príliš nedalo kombinovať a štandardky sa tak javili ako jediná schodná cesta k úspechu. Zamerali sme sa na ne, ale napokon z nich  gól nepadol.

Hrdinom duelu sa stal ofenzívny stredopoliar Slovana František Kubík, ktorý o víťazstve belasých 1:0 rozhodol už v 6. minúte. Priznám sa, som taký unavený, že si na gól ani nepamätám, zneli prvé slová šťastného strelca, ktorý sa počas celej jesennej časti gólovo nepresadil, ale v dvoch jarných dueloch vždy skóroval. Po chvíľke a malej pomoci zúčastnených novinárov sa Kubík predsa len rozpamätal na gólový okamih v súboji proti Podbrezovej. Išla tam dlhá lopta do šestnástky, pri ktorej si Robo Vittek na seba natiahol dvoch obrancov. Lopta však prepadla a ja som tam vbehol naslepo. Mám obrovskú radosť, že mi to padlo a získali sme tri body, skonštatoval František Kubík.

Snahu svojich spoluhráčov v bitke o majstrovský titul spomedzi troch žrdí diriguje skúsený brankár Slovana Ján Mucha, ktorý bol po dueli v Podbrezovej aj mierne kritický. Adam Zreľák mal dve veľké šance a minimálne jednu takú jednoducho musí premeniť, povedal reprezentačný brankár s vedomím, že po prípadnom strelení druhého gólu mohli hrať Bratislavčania už omnoho pokojnejšie. Možno sa tak stane už počas budúceho týždňa, keď Slovan nastúpi najprv v stredu na domácu dohrávku s Michalovcami a v sobotu sa predstaví na pôde nevyspytateľných Zlatých Moraviec.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: ŠK Slovan/M. Gasidlo

Komentáre