Fortuna liga   |   Dunajská Streda  |  

Komentáre ()

Tujvel: Hrať za DAC je veľká česť!

Brankár Dunajskej Stredy Tomáš Tujvel je jedným z piatich hráčov, ktorí počas jesennej časti Fortuna ligy odohrali plný počet minút.

Na slovenské trávniky sa vrátil po šiestich rokoch a v drese DAC podáva spoľahlivé výkony. V bráne mužstva zo Žitného ostrova nechýbal na jeseň ani jedinú minútu. „Teší ma to. Obchádzali ma zranenia a snažil som sa držať si v bráne môj štandard. Bola to moja prvá polsezóna v klube. Myslím si, že nám vyšla vcelku dobre, hoci určite sme mali aj na viac. Postrácali sme body v zápasoch, ktoré sme mali vyhrať. Už je to však minulosť a musíme sa pozerať dopredu,“ hovorí 32-ročný Tomáš Tujvel.

Okrem neho odohrali na jeseň plný počet minút aj brankári Žiliny a Trenčína Miloš Volešák a Igor Šemrinec, kapitán Zlatých Moraviec Peter Orávik a taktiež stopér Noé Kwin, Tujvelov spoluhráč z dunajskostredskej defenzívy. „Kwin mal veľmi dobrú jeseň. Zvykli sme si na seba rýchlo, na ihrisku to klape s ním aj s ostatnými. Vieme, čo môžeme jeden od druhého čakať. A tak by to malo byť,“ myslí si Tomáš Tujvel.

V 19 zápasoch si päťkrát udržal čisté konto. „Každá nula brankára poteší. Určite to však nie je iba moja vizitka, je to obraz defenzívy celého mužstva. Spolu vyhrávame, ale aj prehrávame,“ zdôrazňuje rodák z Nitry. Ktorý zápas jesene mu najviac utkvel v pamäti? „To je veľmi ťažká otázka. Všetky boli rovnako dôležité a náročné. Avšak vyzdvihol by som domáce duely, ktoré majú vďaka našim skvelým fanúšikom svoje čaro. Pre nás hráčov je neopísateľný pocit nastúpiť pred takým úžasným publikom.“

Tomáš Tujvel je kmeňovým hráčom maďarského Videotonu. V Dunajskej Strede je zatiaľ na ročnom hosťovaní. „Vedel som, do akého prostredia prichádzam, aj to bol jeden z faktorov, prečo som si vybral práve DAC. Je to klub, ktorý chce napredovať a aj sa mu to po všetkých stránkach darí. V Dunajskej Strede je nadštandardné futbalové zázemie, o fanúšikoch som už hovoril. Skrátka, hrať za DAC je pre mňa veľká česť!“ Nevie zatiaľ povedať, čo bude po skončení tejto sezóny. „Vo Videotone mám stále platný kontrakt. Teraz sa však snažím odvádzať maximum v Dunajskej Strede. Ostatné sa uvidí neskôr.“  K športovým cieľom piateho tímu Fortuna ligy s úsmevom dodáva: „Máme tie najvyššie ambície. Myslím si, že som tým povedal všetko.“

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: fcdac.sk

Komentáre