FC ViOn Zlaté Moravce   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Orávik: Tawamba sa vždy poďakuje

Magická sedmička pri odpočítavaní posledných dní do štartu jarnej časti Fortuna ligy dnes patrí Petrovi Orávikovi.

Sedem dní pred štartom bojov v druhej časti sezóny odhalíme ďalšiu zaujímavosť. Špílmacher Zlatých Moraviec zaznamenal na jeseň sedem gólových asistencií a v tomto sa mu žiadny iný hráč nevyrovná. Viem, že som prihral na pár gólov, ale vôbec som to nepočítal. Konečné číslo som sa dozvedel až po jesennej časti a skutočne ma potešilo, že napokon bolo najvyššie v lige, usmial sa Peter Orávik. Každá asistencia ma poteší. Som rád, že som aj týmto spôsobom pomohol mužstvu a bol som platný hráč. Rozhodne by som však asistencie vymenil za pár bodov naviac v tabuľke!

Orávik servíroval lopty ako na podnose najmä najlepšiemu fortunaligovému strelcovi Tawambovi. Hráč, ktorý podľa mnohých odborníkov už čoskoro zamieri do atraktívnej zahraničnej súťaže, strelil na jeseň jedenásť gólov. Tawamba je dobrý chalan a vynikajúci futbalista. Keď som mu prihral na gól, vždy sa mi poďakoval a pozval ma na kávičku, priznal Peter Orávik, ktorý je dnes už akýmsi talizmanom ViOn-u. Aj Tawamba by sa ním mohol stať, keby v mužstve vydržal dlhšie a prekonal napríklad sezónny strelecký rekord. Takého hráča by si predsa chcelo udržať každé mužstvo. My sme v Zlatých Moravciach ešte podobného futbalistu nemali. Bude však veľmi ťažké udržať ho, pretože má naozaj veľa ponúk. Ak však zostane u nás, bude to pre náš tím veľká výhra, myslí si Peter Orávik.

Zlaté Moravce strelili v jesennej časti Fortuna ligy dovedna 28 gólov a Orávik tak asistoval na každý štvrtý. Sám sa pritom ešte trikrát stihol gólovo presadiť. Najkrajšia asistencia prišla v zápase 5. kola proti Skalici, keď som z krídla prihrával Cebarovi a on strelil gól na 3:2. Práve toto víťazstvo nás nakoplo k lepším výkonom a bolo pre nás mimoriadne dôležité, spomína si Orávik. A hoci najkrajší moment zažil so Stefanom Cebarom, ideálnu spoluprácu prežíva práve s Tawambom. Je skutočne ľahké nájsť ho v šestnástke a takisto máme skvelé štandardky. Zvládne Peter Orávik po výbornom rozbehu aj jar a zaokrúhli počet asistencií na desať? Dúfam, že áno. Bolo by zlé podliezť nastavenú latku, ale najšťastnejší budem, ak sa nám podarí dostať vyššie v tabuľke.

  

Oficiálny facebookový profil Fortuna ligy prináša fanúšikom odpočítavanie do začiatku jarnej časti sezóny. S každým dňom je spojená štatistická či iná číselná zaujímavosť korešpondujúca s počtom dní zostávajúcich do prvého zápasu. Dnes nás od úvodného výkopu delí 7 dní.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK

Komentáre