Podbrezová   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Sabler: Príprava nám dodala sebavedomie

Podbrezová sa na jarnú časť Fortuna ligy naladila zaujímavou sériou bez prehry.

Futbalisti jedenásteho tímu tabuľky neprehrali ani jeden z ôsmich prípravných zápasov pred jarnou časťou sezóny, pričom zaznamenali šesť víťazstiev a dve remízy. „Samozrejme, takéto výsledky nám dodali sebavedomie. Predovšetkým na sústredení v Turecku sme odohrali výborné zápasy proti kvalitným súperom. Tieto stretnutia nám ukázali, na čom môžeme stavať v ligovej súťaži. Zároveň však odhalili aj to, čo musíme ešte zlepšiť. Je to dobrý pocit, že sme v príprave neprehrali, ale Fortuna liga bude o niečom inom,“ hovorí Roman Sabler.

Dvadsaťročný útočník, ktorý je v Podbrezovej na ročnom hosťovaní z Dunajskej Stredy, sa v príprave strelecky presadil trikrát. V Turecku skóroval proti kazašskému FC Taraz i dánskemu Odense a jeden gól pridal aj v generálke proti lídrovi západnej časti II. ligy FK Pohronie. „Dúfam, že som si nejaké góly nechal aj na súťažné zápasy,“ usmieva sa podbrezovský zakončovateľ, ktorý v 13 odohratých dueloch jesennej časti Fortuna ligy rozvlnil siete súperov trikrát. „Na útočníka je to málo, ale do viacerých zápasov som naskakoval iba z lavičky až v záverečných minútach, takže to nebolo jednoduché. Som rád, že som dal aspoň tie tri góly. Rovnaký počet som strelil aj v piatich zápasoch prípravy. K mužstvu som sa pripojil až na sústredení, pretože predtým som absolvoval tréningový kemp s reprezentačnou ‚dvadsaťjednotkou‘. Verím, že na jar pomôžem nášmu tímu k záchrane väčším počtom gólov.“

Podbrezová staví v jarnom boji o záchranu v útoku na mladosť a dravosť. Dvojicu zakončovateľov Roman Sabler, Andrej Rendla doplnil počas zimy Pavol Šafranko z Prešova. „Poznáme sa z reprezentácie do 21 rokov a na klubovom sústredení na Táloch sme boli spolu na izbe. Snažil som sa mu pomôcť najviac ako sa dalo, lebo viem, aké to je byť v klube nový. Pavol zapadol do našej kabíny veľmi rýchlo, takže nebol žiadny problém. Ofenzíve nášho mužstva jeho príchod určite pomôže,“ verí Roman Sabler.

Železiari majú na konte rekord prebiehajúcej sezóny Fortuna ligy v počte gólov v jednom zápase. V 3. kole uštedrili nováčikovi z Michaloviec debakel 6:2. „Na ten zápas si veľmi dobre spomínam, hoci som v ňom nehral. Z našej strany to bolo parádne predstavenie, vyšlo nám všetko, do čoho sme kopli. Každá nebezpečná akcia sa skončila gólom. Treba však povedať, že súper nám takýto výsledok daroval, pretože za každého stavu sa snažil hrať otvorený futbal a nechával nám veľa priestoru. Aj v niektorých ďalších zápasoch sme si vypracovali takéto množstvo šancí, no už sme neboli takí efektívni,“ spomína Roman Sabler.

Počas fortunaligovej jari čaká Podbrezovú tvrdý boj o zotrvanie v najvyššej súťaži. Pred poslednou Skalicou má trojbodový náskok. „Možno budú práve tieto tri body rozhodujúce, ale v tomto momente nám nejakú veľkú výhodu nedávajú. Stačí prehrať jeden zápas, pričom súperovi sa zadarí a budeme opäť na rovnakej štartovacej čiare. Vieme, že Skalica sa výrazne posilnila, my sa však zameriavame na seba. Sme výborný kolektív a na ihrisku nechávame srdce. To by mohla byť naša zbraň. Uvidíme, ako to celé dopadne, boj o záchranu sa však bude týkať viacerých mužstiev, nielen nás a Skaličanov,“ predpovedá Roman Sabler.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre