MŠK Žilina   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Svetový talent Bénes miesto v Top 50 nečakal

Stredopoliar MŠK Žilina László Bénes je potešený z nominácie medzi najväčšie svetové talenty.

Špecializovaný taliansky športový denník Gazzetta dello Sport vydal pred pár dňami zaujímavý rebríček päťdesiatich najväčších futbalových talentov planéty spomedzi hráčov do 20 rokov. Do elitnej spoločnosti sa vošli piati mladí Brazílčania, štyria Angličania a traja Nemci a sú v nej už aj miliónové hviezdy na čele s prvým Kingsleym Comanom, ktorý hosťuje v Bayerne Mníchov z Juventusu Turín. Fanúšika slovenského futbalu však nepochybne omnoho viac potešila 49. priečka žilinského supertalentu Lászla Bénesa.

Vôbec som to nečakal. Som veľmi rád, že môžem byť v takej vybranej spoločnosti hráčov. Určite sa s tým neuspokojím, budem makať ďalej a urobím všetko preto, aby som sa dostal ešte vyššie, znela Bénesova reakcia na umiestnenie v rebríčku. Najprv mi o tom povedal otec, potom sa už ozývali kamaráti a známi, ktorí videli rebríček na internete. Mal som veľa reakcií a gratulácií, som rád.

László Bénes viacerých svojich rovesníkov z top päťdesiatky aj pozná. Napríklad druhého Leroya Saného, proti ktorému som hral asi pred rokom za reprezentáciu Slovenska do 19 rokov na Elite round v Nemecku. Prvý zápas sme hrali práve proti domácim a remizovali sme 1:1. Futbalové vzory však, prirodzene, hľadá inde než medzi hráčmi do 20 rokov. Najradšej mám Cristiana Ronalda, ale na mojom poste sú moji obľúbenci Marek Hamšík a Andrea Pirlo.

Je jasné, že sympatický úspech neušiel ani pozornosti Bénesových spoluhráčov, ktorým sa teraz musí zavďačiť. Ešte som nič neplatil, ale určite budem musieť prispieť na nejaké občerstvenie do kabíny,usmial sa veľký talent, ktorý dobre vie aj o svojich rezervách, na ktorých ešte musí popracovať. Ide najmä o rýchlosť a silu, ale zlepšovať sa musím vo všetkom. Iba tak dosiahnem moje ciele a sny.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre