Michalovce   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Griga: Na Zemplíne pulzujú srdce a elán

Tréner Michaloviec Stanislav Griga verí v silu mladíckeho elánu i skúseností vo svojom novom mužstve.

Pri príchode do Michaloviec ste hovorili o svojom novom pôsobisku ako o rodinnom klube, v akom vždy radi pracujete. S odstupom mesiaca – naplnili sa tieto slová, ak už môžete hodnotiť na základe vlastných skúseností?
Áno, v Michalovciach som našiel presne to, čo som očakával. Nič honosné, veď v klube sa na nič nehrajú. MFK Zemplín funguje poctivo a so srdcom. Všetci si vážia, že môžu hrať vo Fortuna lige a veľmi túžia zachrániť sa v nej.

Chýbal vám futbal po viac ako dvojročnej pauze?
Už áno, práve preto som michalovskú ponuku s radosťou prijal. Veľmi sa teším, že som znova späť.

Aký káder ste v Michalovciach našli?
O tíme je známe, že je v ňom množstvo mladých chlapcov s veľkým chcením a nadšením. Niečo im však chýba, česky by som to nazval ‚vychcanosť‘. Tá sa však dá nadobudnúť iba v ligových dueloch. Aj preto verím, že najvyššiu súťaž zachránime a naše mužstvo sa bude stále iba zlepšovať.

Počas jesene Zemplínčania strácali dôležité body, keď doplácali na naivné chyby, ktoré vychádzali práve z neskúsenosti. Apelovali ste preto na vedenie klubu, aby vám prinieslo posily, ktoré majú už niečo odohraté?
Vedenie klubu má svoju filozofiu a ja ju nebudem prerábať. Musím sa s ňou stotožniť, pretože som vedel, do čoho idem. Je tu skĺbenie mladíckeho elánu aj so skúsenosťou Kelemena, Chubutiu či Sedláka, od ktorých sa mladí hráči musia učiť.

Najväčší rivali v boji o udržanie výrazne posilňujú káder, deje sa tak najmä v Skalici. Stavia Michalovce oproti nim na tímovosť a srdce?
Presne tak, až jarná časť ukáže, čo bude viac. Či veľké mená a s tým spojená výrazná kvalita, alebo tunajšie pravé východniarske srdce a elán, ktorý v michalovskom klube pulzuje.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK

Komentáre