FC Spartak Trnava  |  

Komentáre ()

Emir Halilovič oslávil debut v trnavskom drese dôležitým gólom

Na Olympijskom štadióne v Sarajeve začala svoju európsku púť aj Trnava. Hoci po prvom polčase prehrávala, vďaka novej posile dokázala uhrať cennú remízu 1:1 na ihrisku súpera.

Spartak bol od začiatku pozorný, ale hneď prvá strela domácich v 14. minúte skončila v bránke Kneževiča. Keď sa neujali strely navrátilca Schranza a Vlaska, Trnava mohla byť s jednogólovým mankom po prvom polčase spokojná, keď Raščič mieril v závere len do konštrukcie brány. „V prvom polčase boli domáci lepší, mali dve či tri výborné šance. Nám chýbal najmä pohyb, hrali sme zle,“ povedal po zápase tréner Trnavy Juraj Jarábek.

Druhé dejstvo už začala aktívnejšie Trnava. Presadiť sa mohol aj Harba, bývalý hráč Olimpicu Sarajevo, nemieril však presne. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa Emirovi Haliličovi – pár sekúnd po vystriedaní Schranza vyrovnal po rohu Clébera. „Gól hneď po príchode na ihrisko v mojom prvom súťažnom zápase za Trnavu, ktorý nám navyše zabezpečil cennú remízu, samozrejme, veľmi teší. Súper bol dosť ťažký, ale v odvete môžeme počítať s gólom u súpera,“ načrtol postupové ambície Halilovič.

Po góle sa ešte do dvoch dobrých šancí dostal Erik Sabo, avšak neuspel. Aj vďaka druhému opečateniu konštrukcie Kneževičovej brány, kam tentoraz mieril domáci Brkovič, môže byť Trnava za remízu rada. „Do odvety je to pre nás nádejný výsledok, ale musím povedať, že predovšetkým prvý polčas si veľmi dôrazne rozanalyzujeme,“ hneval sa Jarábek.

Autor: Michal Šášky | Zdroj: ÚLK

Komentáre