Medveděv ďalším na trase Senica - Slovan

Medveděv ďalším na trase Senica - Slovan

Slovan podpísal po Michalovi Šullovi zmluvu s Jurijom Medveděvom, v kádri zostal aj Erik Čikoš.

Slovan Bratislava podpísal zmluvu s 21-ročným pravým obrancom Jurijom Medveděvom, ktorý na jeseň pôsobil v Senici. V kádri "belasých" zostáva aj Erik Čikoš, s 29-ročným krajným obrancom sa funkcionári dohodli na pokračovaní spolupráce minimálne do konca sezóny 2017/2018.

"Jurij je talentovaný futbalista, ktorý sa počas jesennej časti veľmi dobre ukazoval na pravom kraji obrany, kde okrem defenzívy výdatne podporoval útok. Podpísali sme s ním zmluvu na tri a pol roka. Jeho príchod zamýšľame najmä smerom do budúcnosti, má totiž potenciál a môže sa vypracovať na moderného krajného obrancu," citoval oficiálny web Slovana viceprezidenta Ivana Kmotríka ml. Medveděv sa síce narodil v Kazachstane, no odmalička vyrastal v Česku. Pôsobil v mládežníckych výberoch Viktorie Plzeň, v A-tíme debutoval v roku 2014. Od roku 2015 hosťoval v Sokolove a v lete 2017 podpísal zmluvu so Senicou. Má na konte štrnásť reprezentačných štartov v kategóriách do 18 a 19 rokov. Medveděv sa počas týždňa na tréningu zranil, diagnóza preukázala natrhnutý sval na nohe, preto neodcestuje s tímom na sústredenie do Turecka. V najbližších dňoch sa bude zotavovať zo zranenia a je možné, že na jarnú časť sa vráti na polročné hosťovanie do Senice.

V kádri Slovana zostal Čikoš, ktorý sa do klubu vrátil v septembri 2017 na hosťovanie zo Senice. "Erik pocestuje s mužstvom na sústredenie do Turecka, kde bude môcť zabojovať o svoju šancu v zostave. V Slovane bude pokračovať minimálne do konca tejto sezóny," dodal Ivan Kmotrík ml. Čikoš po septembrovom návrate do Slovana odohral jedenásť zápasov, v ktorých si pripísal jednu gólovú asistenciu. V minulosti prispel k zisku dvoch majstrovských titulov, víťazstvu v Slovenskom pohári i Superpohári a dvakrát si zahral v skupinovej fáze Európskej ligy.