Musí vyjsť všetko od A po Z

Musí vyjsť všetko od A po Z

Slovenská dvadsaťjednotka chce v Cartagene Španielom znepríjemniť život viac ako v Poprade.

Slovenská reprezentácia do 21 rokov nastúpi v utorok na pôde najväčšieho favorita 2. skupiny kvalifikácie majstrovstiev Európy 2019 tejto vekovej kategórie. Zápas so španielskymi rovesníkmi je na programe od 21.50 h v Cartagene.

Zverenci Pavla Hapala sa pokúsia zlepšiť výsledok, ale aj výkon z domáceho merania síl, v ktorom podľahli jednoznačne 1:4. Španielsko síce momentálne figuruje na druhom mieste kvalifikačnej tabuľky so ziskom deviatich bodov, no za vedúcim Severným Írskom zaostáva o jediný bod a odohralo o dva zápasy menej. Slovensko je štvrté po dvoch víťazstvách a dvoch prehrách.

"Musíme sa o to pobiť, myslím si, že to nám trocha chýbalo v domácom stretnutí. Musíme byť odvážnejší na všetkých postoch, Španielov to u nás nebolelo. Chceli sme hrať zo zhusteného bloku, ale odvážne, a to sa nám nedarilo. Taký výkon nám určite nebude stačiť. Španielsko u nás ukázalo, že je veľmi silné mužstvo. Keby sa nám s nimi podarilo bodovať, boli by sme spokojní. Každé mužstvo má slabiny, ale muselo by nám vyjsť všetko od A po Z. Pokiaľ vám proti takémuto tímu nevyjde deň a nebudete vo všetkom stopercentní, bude to veľmi ťažké," povedal Pavel Hapal.

Naša dvadsaťjednotka zamierila do dejiska duelu netradične už vo štvrtok, deň po triumfe Slovenska "23" nad Anglickom "C" vo finále turnaja International Challenge Trophy. "Išli sme skôr najmä pre klimatické podmienky. Je tam určite iné počasie než u nás, takisto aj kvalitné terény. Vybrali sme si veľmi kvalitné tréningové podmienky. Leteli sme skôr, aby sme sa dobre pripravili. Veríme, že odvedieme lepší výkon a možno aj s lepším výsledkom než v domácom stretnutí," dodal Hapal.