Mareš: Tréningy sú intenzívnejšie

Mareš: Tréningy sú intenzívnejšie

Najlepší strelec Slovana Jakub Mareš prezradil, v čom spočíva najväčšia zmena po príchode trénera Martina Ševelu.

Nový tréner naordinoval belasým počas reprezentačnej prestávky dvojfázové tréningy. Na Pasienkoch pracujú predovšetkým na kondícii. „Tréningy sú intenzívnejšie. Stále pracujeme s loptou a robíme veci, ktoré nás bavia. Najväčšia zmena je v tom, že všetko je to v oveľa väčšom tempe,“ prezradil Jakub Mareš. „Priznám sa, že ja osobne sa teraz cítim lepšie. Čím viac trénujem, tým je to lepšie. Verím, že toto všetko bude pre nás prospešné.“

Po príchode Martina Ševelu by sa mal zmeniť aj herný prejav slovenského vicemajstra. „Chýbala nám organizácia hry. Často sme si na ihrisku robili, čo sme chceli. Tréner Ševela dáva našej hre myšlienku, vysvetľuje nám, kde máme stáť a ako sa máme pohybovať. Je však len na nás hráčoch, ako to prenesieme do zápasov. Táto reprezentačná prestávka nám padla vhod. Aspoň máme viac času pripraviť sa na derby,“ povedal český útočník.

Súboj odvekých rivalov je na programe o týždeň v nedeľu. Prilákať divákov do hľadiska majú aj zaujímavé bilbordy, na ktorých stoja hráči oboch klubov tvárou v tvár. Z belasých absolvovali špeciálne fotenie Róbert Vittek, Dominik Greif, Dávid Holman, a, samozrejme, aj najlepší strelec Jakub Mareš. „Vidím sa zakaždým, keď prichádzam i odchádzam zo štadióna, no nejak to neriešim. Myslím si, že je to dobrá myšlienka. Bol som na to zvyknutý v Sparte Praha či Mladej Boleslavi. Hlavné je, aby nás o týždeň v nedeľu prišli podporiť naši fanúšikovia, pretože to budeme potrebovať,“ dodal Mareš.