Čanturišvili je v Trnave ako doma

Čanturišvili je v Trnave ako doma

Gruzínsky reprezentant v drese Trnavy Vachtang Čanturišvili sa v slovenskom Ríme už udomácnil, o zisku titulu zatiaľ hovoriť odmieta.

Po ôsmich víťazstvách za sebou ste v deviatom zápase, ktorý mohol byť rekordný, remizovali s Ružomberkom. Celkom nespokojní však zrejme nebudete...
Samozrejme, že nie, berieme aj remízu 1:1, ktorá vôbec nie je zlý výsledok. Naďalej sme na prvom mieste v tabuľke a spravíme všetko pre to, aby sme sa na ňom aj udržali.

Mnohých Spartak od úvodu sezóny prekvapuje. V čom tkvie tajomstvo vášho úspechu?
Ja som tajomstvom Trnavy! Ale nie, iba žartujem... V podstate ani neviem, asi je to o tom, že sme ako jedna veľká rodina a v každom zápase bojujeme jeden za druhého. Nie je to iba fráza.

Je Spartak najsilnejší tím Fortuna ligy?
Určite je veľmi nebezpečný pre každého súpera. Môžeme hrať na vysokej úrovni proti ktorémukoľvek ligovému mužstvu.

Fanúšikovia sú veľmi opatrní vo vyjadreniach o útoku na majstrovský titul, no každým týždňom musia silnieť hlasy o jeho zisku. Cítite to už aj v kabíne?
Ešte nie, stále je to neskutočne ďaleko. Možno fanúšikovia o tom začínajú rozprávať, ale my musíme zostať koncentrovaní vždy iba na ten najbližší zápas.

Ako ste sa udomácnili na Slovensku?
Bolo to jednoduché, od začiatku ma podporovali spoluhráči a tiež fanúšikovia Trnavy, ktorí mi dodávajú pocit, že som tu ako doma.

Zostanete dlhšie, alebo vás futbalové sny ťahajú do iných destinácií?
Nerád rozprávam o svojej budúcnosti. Tvrdo pracujem na každom tréningu aj v zápasoch, aby som sa k uskutočneniu svojich snov priblížil. Uvidíme, čo sa mi napokon podarí dosiahnuť.

V reprezentačnom tíme Gruzínska vás vedie slovenský tréner Vladimír Weiss. Ako spolu vychádzate?
Pán tréner Weiss je dobrý človek, mám ho rád, veď ma povolal do národného tímu a tiež práve vďaka jeho odporúčaniu som aj tu v Trnave. Nemôžem teda naňho povedať naozaj nič zlé, vážim si ho.