FC Nitra  |  

Komentáre ()

John Mensah: Teším sa na slovenskú ligu!

Vo svojej bohatej futbalovej kariére pôsobil v Taliansku, Francúzsku či Anglicku. V drese Ghany hral na dvoch majstrovstvách sveta. Takéhoto hráča sme na slovenských trávnikoch ešte nemali. John Mensah by sa mal v najbližších dňoch stať oficiálne posilou Nitry a na pôsobenie v našej najvyššej súťaži sa teší.

Je priam neuveriteľné, že futbalista s takou minulosťou bude pôsobiť v predposlednom tíme Corgoň ligy. „Som vďačný za skvelú kariéru, akú som zažil. Hral som vo Francúzsku aj Anglicku, ale teraz som na Slovensku a som rád, že tu môžem byť,“ povedal John Mensah, ktorý na majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike v roku 2010 doviedol mužstvo Ghany s kapitánskou páskou až do štvrťfinále.

Slovensko bolo preňho pred príchodom do Nitry veľkou neznámou. „O slovenskom futbale neviem skoro nič. Viem, že na svetovom šampionáte v Juhoafrickej republike sa Slovensko prebojovalo do osemfinále, ale to je asi všetko. Futbalové pravidlá sú všade rovnaké a ja som profesionál, verím preto, že nebudem mať problém s rýchlou aklimatizáciou,“ vyjadrila sa „skala z Gibraltáru“, ako zvykli Mensaha prezývať. Pod Zoborom je už týždeň a zatiaľ je spokojný. „Určite áno, ľudia v klube sú milí, prostredie v meste je tiež pekné, až na tú zimu...,“ uškeril sa 79-násobný ghanský reprezentant.

Kariéra Johna Mensaha bola poznačená zraneniami. Sužovali ho už v Lyone, v ktorého drese odohral pre problémy so slabinami či ľavým stehenným svalom len 13 zápasov. Aj počas pôsobenia v Sunderlande ghanský obranca často laboroval, navyše pred majstrovstvami sveta v roku 2010 si obnovil zranenie lýtka a šampionát stihol len tak-tak. Po ňom ho na jeseň trápilo poranené rameno. Výpočet Mensahových zdravotných problémov je skutočne siahodlhý. Na ostatný polrok sa utiahol do rodnej Ghany, kde sa liečil a trénoval s mužstvom Asante Kotoko. Súťažný zápas neodohral už vyše šesť mesiacov. „Aj preto som vďačný, že som mohol prísť do Nitry. Chcem sa dať postupne dokopy a byť prínosom pre mužstvo. Myslím aj na majstrovstvá sveta, chcel by som reprezentovať svoju krajinu, ale najskôr musím byť zdravotne fit. Verím, že na trávniky sa vrátim už čoskoro. Na vašu ligu sa teším!“ dodal John Mensah. 

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK

Komentáre