FC Nitra  |  

Komentáre ()

Ladislav Hudec: Prítomnosť Mensaha mladých motivuje

Tréner Ladislav Hudec sa postupne udomácňuje v Nitre. Vedenie klubu spod Zobora ho už stihlo potešiť nielen finančnými garanciami, ale aj posilou svetového formátu, Ghančanom Johnom Mensahom.

Pri angažovaní futbalistu formátu Johna Mensaha, ktorý hrával vo francúzskom Lyone či anglickom Sunderlande, no a Ghanu viedol na dvoch svetových šampionátoch s kapitánskou páskou, sa natíska otázka, či si klub ako Nitra môže takého hráča dovoliť. „Predtým, ako som v Nitre podpísal zmluvu, boli sme s generálnym manažérom klubu Jozefom Petránim za primátorom mesta, a ten zaručil veci, ktoré sú alfou a omegou nášho pokračovania v športovej činnosti,“ ozrejmil Ladislav Hudec.

Vyzerá to teda tak, že po jeseni predposledný celok Corgoň ligy dostal finančnú injekciu a môže sa poobzerať po posilách, bez ktorých by bola záchrana prakticky nemožná. „Boj o záchranu bude ťažký. Naskočil som do rozbehnutého vlaku, pretože Nitra potrebuje pomoc. Máme mladé mužstvo, ale jeho perspektíva je veľká. Niektorých chlapcov som už poznal, no a momentálne pracujem na tom, aby som spoznal všetkých. Každý má rovnakú šancu vybojovať si miesto v zostave. Samozrejme, musia prísť aj skúsení hráči, ktorí káder vhodne doplnia a pomôžu udržať klub v Corgoň lige,“ povedal 57-ročný kouč Nitry. 

S novým mužstvom ešte nie je ani týždeň, no vidí v ňom potenciál. „Káder je mladý, ale je v ňom veľa šikovných hráčov. Pozitívom je, že zostal Clebér. Spolu s navrátilcom Matúšom Mikúšom bude veľmi dôležitý v ofenzíve. Som takisto rád, že klubu sa podarilo udržať Jaroslava Kolbasa. Jarná časť je za dverami, káder je potrebné čo najrýchlejšie stabilizovať,“ zdôraznil Ladislav Hudec. V Nitre potrebujú predovšetkým vyriešiť brankársku otázku. Ako možné alternatívy sa spomínajú Matúš Putnocký, ktorý je momentálne v B-mužstve Slovana Bratislava či trnavský gólman Miroslav Filipko. Nie je ďalej vylúčené, že na jar uvidíme v nitrianskom drese Miroslava Barčíka, Romana Gergela alebo Stanislava Morháča. Tieto všetky mená sa spomínajú v súvislosti s možnými príchodmi pod Zobor.

Najzaujímavejšou novou tvárou však bezpochyby je John Mensah. Bývalý kapitán Ghany, ktorý svoj tím na majstrovstvách sveta v Nemecku 2006 doviedol do osemfinále a o štyri roky v Juhoafrickej republike dokonca do štvrťfinále. „Je to veľké meno, futbalový životopis má úžasný, ale uvidíme, v akej bude forme. Pol roka bol doma v Ghane a pre zranenie nehral. Drobné zdravotné problémy si doniesol aj do Nitry, takže momentálne sa snažíme ho dať do poriadku, aby bol mužstvu čím skôr k dispozícii,“ vyjadril sa Hudec na margo 79-násobného ghanského reprezentanta, ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou v najbližších dňoch stane oficiálne jeho zverencom.

Napriek tomu, že Mensahovo jarné účinkovanie v Corgoň lige ešte nie je isté, na nitriansku kabínu jeho prítomnosť už teraz pôsobí rovnako pozitívne ako šesťbodový náskok v tabuľke pred Dunajskou Stredou. „Videl som chlapcov, ako si momenty Mensahovej kariéry pozerajú na youtube. Pre mladých futbalistov ako je Nikolas Špalek či René Kotrík je výzvou sedieť v šatni vedľa takého výborného a skúseného hráča. Verím, že sa jeho príchod podarí dotiahnuť a že nám pomôže,“ dodal Ladislav Hudec. 

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK

Komentáre