FC Nitra  |  

Komentáre ()

Do Nitry mieri bývalý hráč Lyonu i Sunderlandu John Mensah

Ghanský obranca John Mensah by mal v jarnej časti Corgoň ligy pôsobiť v FC Nitra. Tridsaťjedenročný stopér je blízko k účinkovaniu v tíme spod Zobora, uviedol pre nitra.sme.sk generálny manažér FC Nitra Jozef Petráni.

„John prišiel z iniciatívy Ľuboša Moravčíka, čo si veľmi vážim. Predsa, keď zaznie meno Johna Mensaha, ľudia, ktorí sa o futbal zaujímajú, spozornejú. Ak si pozrieme jeho futbalový životopis, kde hral a koľko, je to veľmi zaujímavé. Neviem, kedy naposledy bol hráč s takou históriou v Nitre,“ vyhlásil Jozef Petráni, podľa ktorého je takmer isté, že hráč s bohatou futbalovou minulosťou bude na jar hrať za Nitru. Mensah pôsobil vo francúzskom Olympique Lyon, Rennes či anglickom Sunderlande.

„Naskytla sa nám takáto možnosť, využili sme ju a John u nás funguje. Verím, že bude fyzicky a futbalovo pripravený tak, aby nám čo najviac pomohol. Ak to zakončíme úspechom, že sa zachránime, a on tým, že sa vďaka pôsobeniu u nás dostane do národného tímu na majstrovstvá sveta, bude to najlepšia bodka za sezónou,“ uviedol Petráni v súvislosti s angažovaním bývalého kapitána ghanskej reprezentácie.

Niekdajší 79-násobný reprezentant svojej vlasti John Mensah naposledy hral doma v prvoligovom klube Asante Kotoko. „Je pravda, že posledný polrok nepôsobil na takej futbalovej úrovni, ktorá by nadväzovala na jeho minulosť, a vytratil sa z očí futbalových priaznivcov. Keď však má za sebou to, čo má, futbal asi hrať vie. Bude záležať na tom, ako bude pripravený,“ uzavrel Jozef Petráni.

Autor: ÚLK | Zdroj: SITA

Komentáre