Podbrezová   |   Šamorín  |  

Komentáre ()

Najlepší kanonieri minulej sezóny 2. ligy si vymenili kluby

Dvaja najlepší druholigoví strelci zo sezóny 2012/13 Hector Tubonemi z Podbrezovej a Igor Ležaič zo Šamorína si na jarnú časť aktuálneho ročníka vymenili kluby. Tubonemi vyhral Kráľa strelcov 2. ligy vďaka 19-tim presným zásahom, Ležaič strelil o päť gólov menej.

Ani jednému z hráčov však uplynulá jeseň nevyšla podľa predstáv. Pôvodom nigérijský futbalista Hector Tubonemi nastúpil za Podbrezovú do 17 súťažných stretnutí, pričom v základnej jedenástke trénera Jaroslava Kentoša sa objavil iba šesťkrát. Srbský útočník Igor Ležaič strávil jeseň na hosťovaní v Senci a nastúpil v 13-tich zápasoch, z toho deväťkrát v základe. K mužstvu od Slnečných jazier sa však pripojil až pred 6. kolom a vynechal na základe dohody aj vzájomné duely so Šamorínom.

Obaja zakončovatelia majú po jeseni na konte len dva góly. Dvadsaťpäťročný Ležaič sa zapojil do zimnej prípravy Podbrezovej na konci januára, Tubonemi smeroval do Šamorína po nevydarenej skúške v corgoňligovej Banskej Bystrici. V oboch prípadoch sa kluby dohodli na polročnom hosťovaní. Podbrezová zimuje na čele ligovej tabuľky so šesťbodovým náskokom pred druhým Bardejovom, Šamorín je na 8. mieste s rovnakým počtom bodov ako deviata Dubnica.

Autor: Michal Šášky | Zdroj: ÚLK

Komentáre