FK Senica  |  

Komentáre ()

Róbert Mazáň na dva roky do Senice!

Róbert Mazáň mení trenčiansky dres za senický. Na Záhorie mieri po tom, čo sa v Trenčíne nedohodol na podmienkach. So štvrtým tímom Corgoň ligy podpísal 19-ročný obranca zmluvu na dva roky s ročnou opciou.

Reprezentant Slovenska do 21 rokov sa od začiatku januára pripravoval s trenčianskym dorastom a hľadal si nový klub. „S Róbertom Mazáňom sme podpísali profesionálnu zmluvu s platnosťou od 1. februára 2014. Transfer sme dali do slovenského prestupového systému. Čakáme momentálne na vyjadrenie Trenčína, ktoré by sme mali dostať do siedmich dní. Ak sa tak nestane, bude sa tým zaoberať zmierovacia komisia, ktorá určí výšku odstupného. My sme druhej strane ponúkli finančnú kompenzáciu,“ ozrejmil prezident Senice Viktor Blažek.

Záhoráci dlhodobo hľadali alternatívu na ľavú stranu obrany, kde na jeseň často nútene zaskakoval stredopoliar Jan Kalabiška. „V príprave na tomto poste hral ďalší nováčik v tíme Brazílčan Vitor Gava, ale on je prioritne stopér. V dobrom svetle sa ako ľavý obranca ukazoval Jan Kalabiška, no my dúfame a veríme, že Róbert Mazáň bude pre nás výborná posila,“ dodal Blažek.

Angažmán v Senici uvítal aj samotný hráč. „Je to pre mňa nová výzva. V Trenčíne sme sa nedohodli na niektorých podmienkach, a tak som bol preradený do dorastu. Som rád, že Senica mi dala šancu opäť trénovať a hrať v Corgoň lige. Posledný mesiac nebol pre mňa jednoduchý najmä po psychickej stránke, no našťastie sa všetko vyriešilo. Teraz sa už teším na pôsobenie na Záhorí,“ povedal Róbert Mazáň.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK

Komentáre