Spartak Myjava  |  

Komentáre ()

Prečo prišlo k zmenám v Spartaku Myjava?

O čom sa už týždne špekulovalo v zákulisí slovenského futbalu, v pondelok dostalo definitívu. Spartak Myjava zverejnil stanovisko o konci trénera Ladislava Hudeca a šestici hráčov. Prečo prišlo k takémuto riešeniu priblížil manažér kopaničiarov Peter Halabrín.

Slovenské médiá zverejnili správu o konci trénera Ladislava Hudeca ešte minulý týždeň. Myjavský klub všetko potvrdil v pondelok, po návrate už bývalého kouča z dovolenky. „Už niekoľko mesiacov sme mali pocit, že sa situácia v klube nevyvíja tak, ako sme si predstavovali. Cítili sme, že potrebujeme nejakú zmenu. Neboli tam žiadne problémy ani konflikty, jednoducho sme sa s pánom trénerom Hudecom vo vedení myšlienkovo trochu rozišli,“ vysvetlil Halabrín a vyjadril sa aj k menám nových trénerov – Radúza Dorňáka, doteraz trénera staršieho dorastu Myjavy a jeho asistenta Ľuboša Nosického, ktorý naposledy predčasne skončil na lavičkách Žiliny či Trenčína. „O tom, že novým trénerom sa stane pán Dorňák, sme boli rozhodnutí už pred mesiacom. Dostal voľnú ruku, aby si vytypoval a vybral spolupracovníka so spĺňajúcou kvalifikáciou a skúsenosťami. Priznám sa, že osobne ma jeho voľba potešila, ale celé rozhodnutie bolo v jeho réžii. A čo sa týka posledných výsledkov trénera Nosického, vidíte, my väčšinou odvolávame úspešných trénerov, angažujeme neúspešných a spravíme ich následne znova úspešnými...“

Zmeny v Spartaku však nekončia trénermi, hosťovanie sa skončilo brankárskej dvojke Matejovi Székelymu, skúsenému stredopoliarovi Petrovi Kuračkovi i kvalitnému ľavákovi Lukášovi Pelegrínimu. Voľnými hráčmi sa navyše stali Milan Ferenčík, Filip Lukšík a Miroslav Duga. „Vždy bolo našou prioritou, aby sme zapracovávali vlastných hráčov, vlastné talenty. Snažili sme sa preto vytvoriť priestor pre našich odchovancov, ktorí sa už pomaly dostávajú do seniorského mužstva. Keď sme si to s pánom Dorňákom prešli, zhodli sme sa na piatich menách, Mirko Duga skončil len vzhľadom na dlhotrvajúce zranenie. Nahradíme ich vlastnými odchovancami, aj tými, čo už medzičasom odišli (Denis Duga zo Slávie Praha a Peter Ďuriš z OK Častkovce – pozn. red.) a trojicou hráčov z Dubnice (Roland Šmahajčík, Frederik Bílovský a naposledy hráč Dunajskej Stredy Lukáš Beňo – pozn. red.). Na post brankárskej dvojky prichádza Tomáš Belic,“ zhrnul pohyb v kádri.

V tlačovej správe, ktorú vydal klub, sa písalo aj o zmene filozofie klubu a spôsobu hry. „Čo sa týka spôsobu hry, to nie je vec, do ktorej by som chcel zasahovať alebo to hocijakým iným spôsobom komentovať. Filozofia však nebude zmenená, iba sa chceme vrátiť k tomu, čo sme na začiatku pri vstupe do Corgoň ligy hlásali, čiže návrat k práci s myjavskými hráčmi,“ dodal Halabrín, ktorý by chcel reagovať na teórie fanúšikov, ktorí za touto situáciou vidia finačné problémy. „K dnešnému dňu máme vysporiadané všetky záväzky voči bývalým aj súčasným hráčom i trénerom. V Corgoň lige nie je veľa klubov, ktoré môžu povedať, že všetci dostali to, čo im patrilo. Impulzom k tomuto riešeniu neboli ani žiadne neuspokojivé výsledky mužstva, ani nič podobné. Skôr to bol ľudský problém. Potrebovali sme v celom tíme nejaký reštart, aby sme opäť začali niečo nové. Už sme boli aj na prvom mieste, teraz sme na piatom. V tejto chvíli pre nás nie je rozhodujúce žiadne umiestnenie, chceme novým trénerom dopriať štrnásť zápasov na jar, aby mužstvo dôkladne pripravili na novú sezónu. Cieľ, ktorý má mužstvo pred sebou, však ostáva tradičný – 6. miesto,“ dodal na záver.

Autor: Michal Šášky | Zdroj: ÚLK

Komentáre