ŠK Slovan Bratislava  |  

Komentáre ()

Ákos Szarka sa z Dunajskej Stredy vrátil do Slovana

Slovenský futbalista Ákos Szarka sa po piatich mesiacoch a skončení hosťovania v Dunajskej Strede vrátil do Slovana Bratislava. V prípade 23-ročného útočníka išlo o presun z mužstva, ktorému patrí po jesenných 19 odohraných kolách posledné 12. miesto, do zostavy lídra Corgoň ligy 2013/14.

Slovan získal v tomto ročníku najvyššej súťaže zatiaľ o 32 bodov viac ako tím zo Žitného ostrova. „Je super byť opäť doma, návrat späť medzi slovanistov ma veľmi teší. Chalani ma v kabíne milo privítali, potriasli sme si rukami a prehodili i zopár slov,“ citovala oficiálna internetová stránka belasých slová Szarku, ktorý v drese FK DAC strelil na jeseň dva góly. „Preč som bol iba pol roka, čo nie je až taký dlhý čas, takže sa v podstate nič výrazne nezmenilo.“

Bývalý slovenský reprezentant do 21 rokov zažil úspešný návrat: v drese Slovana skóroval dva razy v minulotýždňovej víťaznej tohtoročnej rozlúčke proti druholigovému Sencu (6:2). „Teší ma, že sa mi podarilo streliť dva góly, hoci išlo iba o prípravný zápas. Bolo by skvelé, keby sa mi na ne podarilo nadviazať aj v ďalšej fáze ligovej súťaže,“ vyjadril sa 193 centimetrov vysoký zakončovateľ Ákos Szarka.

Vo futbalových kluboch tradične prichádza v prestupových obdobiach k zmenám v kádroch, cez zimnú prestávku sa to očakáva aj tentoraz. V Slovane budú tréneri rozmýšľať, s kým môžu rátať na jarnú časť. Belasí ako obhajcovia titulu majú šesťbodový náskok pred AS Trenčín a neradi by niekomu pustili svoje líderské postavenie. „Tieto veci sú stále otvorené a predpokladám, že sa budú riešiť až neskôr. Neviem, či so mnou tréner počíta a ak áno, aké by boli moje úlohy v tíme. Bol by som však veľmi rád, ak by som mohol nastupovať za Slovan aj v jarnej časti Corgoň ligy,“ dodal Szarka, ktorý hral v doterajšej seniorskej kariére aj za Petržalku, Senec a Dunajskú Stredu.

Autor: ÚLK | Zdroj: SITA

Komentáre