ŠK Slovan Bratislava   |   Šaľa  |  

Komentáre ()

Zaujal Lukáš Szabó aj majstrovský Slovan?

Jeden z najlepších kanonierov 2. ligy Lukáš Szabó chýbal svojmu tímu pre reprezentačné povinnosti a následné zdravotné problémy posledných šesť ligových kôl. Šaľa bez svojho druhého najlepšieho strelca prehrala až v štyroch z nich a raz bezgólovo remizovala. Hoci Lukáš nebol stopercentne zdravotne v poriadku, svojmu tímu sa pokúsil pomôcť vo včerajšom zápase s Bardejovom.

Ani jeho návrat ale mužstvo nevykúpil. Smola z kopačiek domácich zakončovateľov z posledných duelov sa nevytratila a stretnutie tabuľkových susedov zo štvrtého a piateho miesta skončil rozdielom triedy v prospech hostí. Ani jeden tím tabuľkovo nikam neposunul, bodový rozdiel medzi nimi sa však zväčšil na priepastných dvanásť bodov.

Zápas pritom nebol od začiatku taký jednoznačný. „Začiatok bol veľmi vyrovnaný, zlomový moment prišiel až v 24. minúte, keď nám vylúčili brankára Dušana Kolmokova a hosťujúci Paukner následne premenil penaltu. Tým sa dostal Bardejov na koňa a úplne s prehľadom dohral celý zápas. Aj my sme sa síce do nejakých šancí dostali, ale nedokázali sme ich premeniť. Súper vyhral absolútne zaslúžene,“ zhodnotil Lukáš Szabó.

Strelec desiatich gólov v aktuálnej sezóne dlhšie laboroval so zranením, posledný duel odohral takmer pred mesiacom v 26. kole proti Michalovciam. „Natrhnutý väz v členku ma vyradil na dva týždne, musel som nechať nohu v pokoji. Následne som začal individuálne s ľahkým tréningom a od začiatku tohto týždňa trénujem s mužstvom. Chcel som pomôcť tímu, no celý zápas by som nezvládol, preto som bol dohodnutý s trénerom, že ma vystrieda,“ povedal dvadsaťročný útočník, ktorého kormidelník Liba stiahol z ihriska v 75. minúte, krátko po góle na 0:2.

Na zápas sa prišiel pozrieť aj Samuel Slovák, lodivod čerstvého slovenského majstra Slovana Bratislava. Žeby ho prilákal práve talentovaný kanonier Šale Lukáš Szabó či 27-ročný najlepší strelec mužstva Ondrej Čurgali? „Počul som, že sa prišiel pozrieť, ale nič viac neviem. Bol by som, samozrejme, veľmi rád, ak by som si svojimi výkonmi zaslúžil pozornosť takého klubu, ako je Slovan. Zatiaľ nemám nič konkrétne...,“ zakončil s úsmevom mladý objav aktuálnej druholigovej sezóny.

Autor: Barbora Dedičová, Michal Šášky | Zdroj: ÚLK

Komentáre