Nová posila Senice: Slovenská liga je pre mňa krok vpred

Nová posila Senice: Slovenská liga je pre mňa krok vpred

Káder Záhorákov vystužil defenzívny stredopoliar Lovro Cvek, ktorý posledných päť rokov odohral v Slovinsku.

Futbalistov FK Senica posilnil chorvátsky defenzívny stredoopoliar Lovro Cvek. Do tímu fortunaligistu prišiel zo slovinského klubu NK Celje a podpísal dvojročný kontrakt s opciou na ďalší rok.

 "Som veľmi šťastný a hrdý, že môžem byť súčasťou tohto tímu. Prvé pocity sú skvelé. Po stretnutí so všetkými v klube verím, že toto je pre mňa správne rozhodnutie. Na Slovensku mám mnoho priateľov, mal som šťastie, že môj dobrý kamarát Filip Dangubič tu strávil posledný polrok. O klube mi povedal len to najlepšie. Takisto poznám aj Mihovila Klapana, čo moje rozhodovanie značne uľahčilo," povedal 24-ročný futbalista pre webstránku Senice.

Lovro Cvek strávil posledných päť rokov v Slovinsku, v mužstvách DNŠ Zavrč, NK Aluminij a NK Celje bol vždy stabilnou súčasťou základnej zostavy. V uplynulej sezóne odohral vo farbách NK Celje 35 ligových zápasov, svojimi výkonmi prispel k celkovému piatemu miestu v ligovej tabuľke. "Po piatich rokoch v Slovinsku som sa rozhodol vyskúšať lepšiu ligu. Slovenská liga pre mňa predstavuje krok vpred," vyhlásil Chorvát, ktorý začal svoju profesionálnu kariéru v NK Varaždin. V minulosti si dvakrát obliekol dres reprezentácie vo vekovej kategórii do 20 rokov.