Slovan chce ďalšiu výnimočnú sezónu

Slovan chce ďalšiu výnimočnú sezónu

Slovanisti v pondelok prezentovali svoje ambície pred novou sezónou.

Najúspešnejší slovenský klub Slovan Bratislava má aj v novej sezóne tie najvyššie ciele. Deväťnásobný majster Slovenska v novodobej ére v minulej sezóne oslávil storočnicu ziskom titulu a na novom Tehelnom poli teraz zažije Ligu majstrov. Práve úspešné účinkovanie v pohárovej Európe či zisk double sú ambicióznymi cieľmi belasých.

"Chceme v novej sezóne nadviazať na tú minulú, ktorú považujeme za jednu z našich najúspešnejších. Darilo sa juniorom, 19-ke, 15-ke, získali sme majstrovské tituly, rovnako ako naše ženy či žiačky. Usporiadame turnaj Ligy majstrov v ženskej kategórii. Juniorka postúpila do 2. ligy, chápeme to ako šancu na priestor našim talentovaným mládežníkom rozvíjať svoje schopnosti a etablovať sa medzi dospelými. Hlavným cieľom je obhajoba majstrovského titulu, radi by sme napodobnili napríklad Šachtar Doneck, ktorý je na Ukrajine hegemónom. Verím, že tento rok sa nám podarí získať aj Slovenský pohár po minuloročnom sklamaní. Radi by sme tiež v pohárovej Európe postúpili do skupinovej fázy niektorej zo súťaží. Je to cieľ a sen, hoci nás veľmi limituje náš nízky klubový koeficient. Preto ho postupnými krokmi musíme budovať. Toto je však dlhodobá a náročná cesta," vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Káder prvého tímu zostal počas leta pokope tak, ako aj pred rokom. Doplnil sa o dvoch kvalitných hráčov (Myenty Abena, Erik Daniel). Slovanisti do novej sezóny vstúpia v stredu domácim úvodným zápasom 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov proti šampiónovi Čiernej Hory Sutjeske Nikšič. Odvetu odohrajú o týždeň u súpera. O hráčov nášho majstra bol záujem, prioritou bolo ich udržanie, čo sa podarilo. Skloňovali sa najmä mená Andraž Šporar či Dominik Greif. "Som rád, že sme udržali Dominika Greifa, ktorý práve dnes podpísal 4-ročnú zmluvu. To je dobrá správa. Čo sa týka Andraža, v momentálnej situácii si neviem predstaviť ponuku na neho, ktorá by nás dokázala presvedčiť," doplnil viceprezident klubu.

Tréner Martin Ševela s prípravou vyjadril veľkú spokojnosť. Mužstvo odohralo šesť prípravných zápasov, v nich päťkrát zvíťazilo a raz remizovalo. "Šesťtýždňovú prípravu hodnotím pozitívne. Mali sme vytvorené skvelé podmienky, najmä na sústredení v Šamoríne, vrcholom bol víťazný zápas so Slaviou Praha. Naplnili sme plány, vyhýbali sa nám väčšie zranenia. S čistým svedomím môžem povedať, že sme pripravení na sezónu v Lige majstrov, Fortuna lige aj pohári. Minulá sezóna bola úspešná, ale už je naozaj minulosťou a my sa musíme pozerať dopredu. Pôjdeme krok za krokom, všetci sme v očakávaní. Ale máme túžbu a energiu niečo dosiahnuť."

Za kabínu dostal priestor kapitán Vasil Božikov: "Za všetkých hráčov Slovana môžem povedať, že opäť začnú európske zápasy a my budeme hrať doma na Tehelnom poli. Príprava bola dobrá a všetci hráči v nej odovzdali sto percent. Verím, že to ukážeme aj na ihrisku a našich fanúšikov potešíme dobrou hrou a dobrými výsledkami."

Slovan na pondelňajšej tlačovej konferencii predstavil aj nové dresy pre nadchádzajúcu sezónu, resp. viacero nových projektov ako otvorenie Siene slávy Slovana, nadviazanie spolupráce s klubmi s rovnakým názvom "Slovan pre Slovan", otvorenie nového fanshopu, vytvorenie nového filmového dokumentu o histórii ŠK Slovan či práci na asi 600-stranovej knižnej publikácii o histórii klubu.

  

Káder Slovana Bratislava na sezónu 2019/20:

brankári: Dominik Greif, Matúš Ružinský, Michal Šulla, Martin Trnovský

obrancovia: Mitch Apau, Myenty Abena, Kenan Bajrič, Vasil Božikov, Samuel Kozlovský, Jurij Medveděv, Arťom Suchockij, Richard Guzmics, Vernon de Marco

stredopoliari: Aleksandar Čavrič, Dejan Dražič, Dávid Holman, Joeri de Kamps, Moha, Nono Villar, Ibrahim Rabiu, Erik Daniel, Denis Potoma, Marin Ljubičič

útočníci: Boris Cmiljanič, Rafael Ratao, David Strelec, Andraž Šporar

  

príchody: Abena, Daniel, de Marco, Kozlovský

odchody: Stefan Stangl (vypršanie zmluvy)