Cieľ plní a prestrieľal sa až na vrchol

Cieľ plní a prestrieľal sa až na vrchol

Eric Ramirez je po Borisovi Cmiljaničovi, Vakounovi Bayovi, Tomášovi Vestenickom, Christiánovi Hercovi, Miroslavovi Káčerovi, Dominikovi Greifovi a Martinovi Jedličkovi ôsmym lídrom Hitparády talentov v tejto sezóne Fortuna ligy.

Útočník Senice Eric Ramirez v našom nedávnom rozhovore jasne deklaroval, že chce, aby góly na jeho konto pribúdali aj v záverečných kolách sezóny a toto predsavzatie do bodky plní. Skóroval proti Trenčínu, Trnave a naposledy v Nitre dokonca dvakrát. Aj zásluhou tohto 20-ročného Venezuelčana víťazná séria Záhorákov pokračuje a on sám sa už prepracoval na samý vrchol Hitparády talentov. Je tak vôbec prvým futbalistom Senice, ktorému patrí prvá pozícia v rebríčku najlepších mladíkov Fortuna ligy. Ramirez prevzal post lídra od brankára Dunajskej Stredy Martina Jedličku, ktorého tréner Peter Hyballa pri prehre so Sereďou zo zostavy vynechal. Najvyššie postaveným zástupcom DAC je tak stredopoliar Connor Ronan, ktorý si udržal druhú priečku, rovnako ako štvrtý útočník Marko Divkovič. Tretím Dunajskostredčanom v top 10 je Lukáš Čmelík, ktorý si vymenil pozície s Martinom Vantrubom. Čmelík sa posunul z deviateho miesta na ôsme, brankár Podbrezovej opačne.

Výbornú formu má na konci sezóny aj stredopoliar Ružomberka Zinedin Mustedanagič. V posledných šiestich stretnutiach má bilanciu jeden gól plus päť asistencií a v Hitparáde talentov to už dotiahol na tretie miesto. Liptákov v prvej desiatke rebríčka naďalej reprezentuje trio hráčov napriek tomu, že ich kapitán Dominik Kružliak v sobotu pri víťazstve 3:0 v Michalovciach chýbal pre kartový trest. Obranca Matej Čurma si polepšil zo siedmej na piatu priečku, stredopoliar Tihomir Kostadinov z jedenástej na siedmu.

O jedno miesto (z 5. na 6.) klesol v prvej desiatke Hitparády talentov obranca Senice Jakub Krč, ktorý nedohral ani prvý polčas súboja v Nitre. Premiérovo je medzi absolútnou špičkou krídelník Serede Alex Iván. Na víťazstve svojho mužstva v Dunajskej Strede sa podieľal jednou asistenciou a v jedenástich fortunaligových zápasoch tak má bilanciu 1+3.

     

Top 25 Hitparády talentov

     

Hitparáda talentov je rebríček najlepších hráčov Fortuna ligy narodených v roku 1996 a mladších, teda hráčov, ktorí v aktuálnom cykle môžu reprezentovať svoju krajinu v kategórii do 21 rokov. Poradie je zostavené na základe oficiálnych zápasových štatistík a do celkového bodového zisku sa ráta posledných desať ligových kôl. Rebríček je aktualizovaný po každom kole.