Trenčínu pomôže v boji o záchranu Galád

Trenčínu pomôže v boji o záchranu Galád

Ivan Galád povedie futbalistov Trenčína v posledných troch zápasoch nadstavbovej časti Fortuna ligy.

Trénerom futbalistov AS Trenčín bude do konca sezóny Ivan Galád. Skúsený päťdesiatšesťročný kouč prichádza na posledné tri kolá s jediným cieľom - zachrániť pre mesto a región Fortuna ligu. V realizačnom tíme zostávajú Matthias Kohler, Richard Slezák, Tomáš Belic a Gideon van der Wee. Informovala o tom oficiálna webová stránka AS.

„Všetci vidia, v akej sme situácii. Zostávajú už len tri kolá. Úprimne priznávam, je to pre nás netradičné riešenie, ale v tejto situácii nevyhnutné. Trénera Galáda poznáme veľmi dobre z jeho pôsobenia v Trenčíne aj z pohľadu jeho osobnosti. Zakladá na silnej motivácii a energii. Preto sme ho oslovili a sme radi, že ponuku prijal. Dohoda znie do konca sezóny. Potom si k tomu sadneme," povedal pre klubový web generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Ivan Galád má skúsenosti z prvoligového pôsobenia v Nitre a Ružomberku. V pozícii hlavného trénera sedel aj na lavičke slovenskej reprezentačnej dvadsaťjednotky. V ročníku 2008/09 viedol Trenčín v druhej najvyššej súťaži.