Futbal v meste je späť, prvou jarnou zastávkou Michalovce

Futbal v meste je späť, prvou jarnou zastávkou Michalovce

Boj o veľké finále a nezabudnuteľný výlet za Stanom Lobotkom pokračuje.

Prvou jarnou zastávkou Futbalu v meste budú Michalovce. Po metropole Zemplína sa tohtosezónny projekt Únie ligových klubov presunie do ďalších šiestich miest na Slovensku. Vyvrcholením podujatia bude veľké finále 5. júna na nábreží Dunaja pri nákupnom centre Eurovea v Bratislave.

    

V MICHALOVCIACH FUTBAL, FREESTYLISTI AJ AUTOGRAMIÁDA

Už v nedeľu 14. apríla sa parkovisko pred OC Zemplín zmení na futbalové ihrisko. Od rána je na programe detský turnaj vo vekovej kategórii U10, ktorý organizuje Slovenský futbalový zväz v rámci projektu Dajme spolu gól. Po obede vystriedajú nádejné futbalové talenty dospelí, resp. amatérske tímy dospelých. Tešiť sa môžete aj na autogramiádu futbalistov MFK Zemplín Michalovce či vystúpenie futbalovových žonglérov či inak freestylistov z Hands Up Crew!

    

AKO SA REGISTROVAŤ

Registrácia na detský turnaj beží pod hlavičkou Slovenského futbalového zväzu v spolupráci s domácim klubom MFK Zemplín Michalovce, dospelí sa môžu registrovať online, a to na webe www.futbalvmeste.sk.

    

PRAVIDLÁ TURNAJA

Dospelí hrajú systémom traja proti trom. Hrá sa na dva polčasy, každý má pritom len tri minúty. Je to veľmi svižné a dynamické. Systém turnaja závisí od počtu prihlásených družstiev, v zásade však platí, že sa hrá skupinovo každý s každým a na konci sa dva najlepšie tímy stretnú vo finále.

     

VÍŤAZI ZÍSKAJÚ ZÁJAZD ZA STANISLAVOM LOBOTKOM

Stanislav Lobotka patrí v 24 rokoch k oporám slovenskej futbalovej reprezentácie i Celty Vigo, účastníka jednej z najlepších svetových súťaží španielskej Primera Division. Ešte nedávno behal po našich trávnikoch, dnes sa o neho bijú popredné futbalové kluby na celom svete. Práve on je hlavným ambasádorom projektu Futbal v meste. Obe víťazné družstvá, v kategórii detí aj dospelých, získajú okrem iných cien aj all-inclusive zájazd za Stanom Lobotkom. V programe nebude chýbať návšteva zápasu či stretnutie so slovenským reprezentantom.  

      

O FUTBALE V MESTE

Najpopulárnejší šport na svete vznikol na ulici. Celoročný projekt Únie ligových klubov FUTBAL V MESTE ho na ulice vracia. Michalovce sú už šiestou zastávkou v rámci celého Slovenska, no prvou jarnou. Futbal v meste poputuje postupne do všetkých miest, v ktorých sa hrá naša liga. „Futbal v meste je ďalší z celosezónnych projektov ÚLK, ktorý sa má dostať bližšie k fanúšikom, dokonca priamo k nim. V dvanástich mestách po Slovensku sa rozohrajú na ulici street futbalové turnaje, okolo ktorých budú ďalšie futbalové atrakcie. Fanúšikovia si tak prídu na svoje. Budú mať možnosť zahrať si futbal, zapojiť sa do individuálnych súťaží a stretnúť sa s hráčmi Fortuna ligy. Na konci sa tí najlepší stretnú vo veľkom finále, ktoré je na programe 5. júna 2019 pred bratislavskou Euroveou,“ povedal výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.