Jedno semifinále z hornej šestky, druhé z dolnej

Jedno semifinále z hornej šestky, druhé z dolnej

Žreb semifinále Slovnaft Cupu spojil Trnavu so Senicou a Žilinu s Michalovcami.

Futbalisti Spartaka Trnava sa v semifinále 50. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu stretnú s FK Senica. Druhú semifinálovú dvojicu tvorí MŠK Žilina a Zemplín Michalovce. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v bratislavskej Sieni slávy slovenského futbalu.

Semifinále sa hrá už na dva zápasy. Trnava nastúpi v prvom súboji doma 3. apríla. Šošoni začnú tiež v domácom prostredí. Odvety sú na programe 17. apríla. Finále sa bude hrať 1. mája na štadióne v Nitre. 

O postupujúcom zo semifinále rozhoduje: 1. vyšší počet bodov získaných z oboch stretnutí, 2. lepší gólový rozdiel z oboch stretnutí, 3. vyšší počet dosiahnutých gólov na ihrisku súpera, 4. kopy na bránu zo značky pokutového kopu v zmysle PF (nepredlžuje sa).

"Každý zo zvyšných tímov má vysokú kvalitu, preto sme si súpera nevyberali. Naše ambície sa nemenia. Začíname doma, kde si budeme chcieť vybudovať základ pre postup a dobrú východiskovú pozíciu do odvety. Ak chceme postúpiť, musíme byť v dvojzápase lepší a s týmto pôjdeme aj do semifinále. Urobíme maximum, aby sme postúpili do májového finále," citoval oficiálny web Žiliny trénera MŠK Jaroslava Kentoša.

"So žrebom sme spokojní. Z logistického hľadiska to je pre našich fanúšikov, ktorí merali cestu do Košíc, odmena. Chceme sa na dvojzápas veľmi dobre pripraviť. Šance sú 50 na 50, ako pred každým pohárovým stretnutím. Uvedomujeme si kvality súpera. Chceme však zabojovať o finále," povedal pre oficiálny web Spartaka jeho generálny manažér Marián Černý.