Šoltisov malý zázrak, vykúpaní Trenčania

Šoltisov malý zázrak, vykúpaní Trenčania

Zemplínčania zdolali Trenčín 4:2 a neprehrali už ôsmy zápas po sebe, hostia prehĺbili krízu a čaká na nich boj v spodnej šestke tabuľky.

Michalovčania vyrukovali proti Trenčínu s istotou umiestnenia v prvej šestke a pohoda z veľkého úspechu sa zákonite prejavila aj na trávniku. Vo veľkej kríze hrajúci hostia sa nestačili čudovať, keď v 31. minúte prehrávali 0:3 a boli zrelí na uterák. „Chceli sme bojovať, ale súper hral výborne a nepustil nás do žiadnej kombinácie. Na ťažkom teréne sme ľahko strácali lopty a robili obrovské chyby. V prvom polčase nás to vykúpalo a v druhom napriek snahe už nebol priestor na nápravu,“ povedal po prehre 2:4 trenčiansky stredopoliar Jakub Paur.

Na AS teda čaká nepríjemná jar v spodnej časti tabuľky, kde sa sústredí na boj o siedmu priečku, ktorá by za istých okolností mohla znamenať šancu zahrať si v pohárovej Európe. „Je to veľké sklamanie, ale keby sme hrali takto ako hráme aj v hornej šestke, bolo by to ešte horšie. Nezaslúžime si byť tam. Prehrali sme veľa zápasov, v ktorých sme neboli dominantní, šťastena sa nám otočila chrbtom,“ dodal odchovanec žilinského futbalu. Na slová jedného zo svojich najskúsenejších zverencov nadviazal aj tréner Vladimír Cifranič: „Prechádzame zlou etapou. Na každého raz príde aj takéto obdobie, sami sa s tým musíme vysporiadať. Čaká na nás ešte desať zápasov a musíme spraviť všetko pre to, aby sme sa psychicky zdvihli a herne pomaly pripravili na najbližšiu sezónu.“

Cifraničov náprotivok Anton Šoltis si tieto dni užíva. Od novembrového debaklu 0:6 na Pasienkoch so Slovanom jeho tím neprehral osem zápasov v sérii: „Práve to je na futbale krásne, raz ste dole, inokedy zasa hore. Dlho sme boli v tabuľke poslední a napokon sme po základnej časti piati, podaril sa nám malý zázrak.“ Podobne sa o michalovskej situácii vyjadril aj brankár Matúš Kira: „Šťastena sa otočila v správny čas na našu stranu a veľmi nás to teší. Ťaháme krásnu sériu!“

Jedna séria sa však skončila, Kira inkasoval v 45. minúte po hlavičke svojho spoluhráča Llazarosa Rotu a gól tak dostal po 546 minútach. „Samozrejme, že som to sledoval, ale nemrzí ma to. Omnoho viac ma totiž teší víťazstvo. Predchádzajúce dva zápasy sme odohrali s nulou, ale brali sme len po jednom bode, takže dnes je to krajší pocit. Rotu vlastný gól veľmi mrzel, ale život ide ďalej, čaká nás horná šestka a my sa tešíme na boje v nej,“ uzavrel michalovský brankár.