Tretiu zimnú posilu Senice vychoval Olympique Marseille

Tretiu zimnú posilu Senice vychoval Olympique Marseille

Záhoráci získali krajného obrancu Gabriela Duboisa.

Treťou zimnou posilou FK Senica sa stal 22-ročný francúzsky obranca Gabriel Dubois. V minulej sezóne pôsobil v rovnakom mužstve ako prvá zimná posila Záhorákov Sofiane El Moudane - Athletico Marseille.

Podľa informácie na oficiálnom webe Senice podpísal Dubios zmluvu do konca sezóny s opciou na ďalšie predĺženie. Nový hráč Seničanov v mládežníckom veku nosil dres francúzskeho veľkoklubu Olympique Marseille, v roku 2013 si vyskúšal aj mládežnícku Ligu majstrov. Ako kapitán viedol Marseille v tejto súťaži v zápasoch proti Arsenalu, Dortmundu či Neapolu. "Cítim obrovskú hrdosť, že som mohol podpísať svoj prvý profesionálny kontrakt. Je to pre mňa odmena za úsilie, ktoré som vo futbale vynaložil za posledných 15 rokov. Chcel by som poďakovať mojej rodine, ktorá ma neustále podporovala a verila mi, rovnako tak aj môjmu agentovi a bývalým trénerom či spoluhráčom," povedal po podpise zmluvy Gabriel Dubois.

Francúzsky obranca trénoval so Seničanmi na sústredení v Turecku od prvého dňa, nastúpil aj v oboch doterajších prípravných dueloch na pozícii pravého obrancu. Proti FK Mladost Doboj-Kakanj odohral celý druhý polčas, proti Suwonu Samsung Bluewings celý zápas. "Mojím cieľom v klube je byť úspešný, odohrať čo najviac zápasov a zvýšiť konkurenciu na kraji obrany. Takisto chcem pomôcť tímu posunúť sa v tabuľke vyššie. S futbalom som začínal v siedmich rokoch v FC Aubuagne, ide o klub z môjho mesta. Keď som mal pätnásť, odišiel som do profesionálneho tímu Olympique Marseille. Mal som možnosť trénovať s profesionálmi vrátane pána trénera Marcela Bielsu," dodal Dubois.