Trénuje už aj DAC

Trénuje už aj DAC

Ako poslední z fortunaligistov začali zimnú prípravu v Dunajskej Strede.

Futbalisti DAC Dunajská Streda absolvovali v sobotu prvý tréning v novom roku. Zverencom nemeckého trénera Petra Hyballu už na jar bude chýbať najlepší strelec Vakoun Bayo, ktorý odišiel do škótskeho klubu Celtic Glasgow.

"Máme päť týždňov na prípravu a cieľom je, aby sme boli v prvom jarnom zápase proti Slovanu v topforme. Absolvujeme aj sústredenie v Turecku. Budú ešte odchody a príchody, ale v mužstve nerobíme veľké zmeny," povedal na štarte prípravy Peter Hyballa, ktorý ešte spomenul odchádzajúceho Baya: „V prvom rade gratulujem Bayovi, gratulujem Celticu, lebo získal veľmi dobrého hráča, a gratulujem nášmu klubu. Na jednej strane to nebola pre nás veľmi dobrá správa, lebo odišiel jeden veľmi dobrý útočník. Avšak išiel do Celticu a DAC môže byť pyšný na tento prestup. Teraz musíme hľadať ďalšieho útočníka. Plánujeme, že prídu 2-3 noví hráči. Prvou posilou je Dániel Csóka, stredný obranca, a prichádza z Wolverhamptonu. V ďalších dňoch prídu niektorí hráči na skúšku, a ďalší ešte môžu odísť. Csóka je veľmi mladý, má veľký potenciál do budúcnosti a môže robiť konkurenciu našim obrancom."

Na začiatku prípravy chýbal stredopoliar Christián Herc, ktorý sa k mužstvu pripojí neskôr. "Christián Herc mal začať sezónu s reprezentačným výberom, ale Wolverhampton si vyžiadal hráča na dva týždne. Teraz je tam, chceli ho viac vidieť. Sme presvedčení, že 17. januára sa vráti do klubu," prezradil kouč DAC.

Dunajská Streda začala prípravu ako posledná, jej tréner to nepovažuje za nevýhodu: "Poznám svoj štýl, svoju intenzitu. Teraz sú všetci hladní po futbale. Mužstvo v lete začalo už v júni, kvôli Európskej lige, teraz hráči mali čas na oddych, na rodinu. Chlapci prišli v dobrej kondícií. Máme 8 prípravných stretnutí, a do začiatku jari budeme v top forme."

Podľa kapitána Tomáša Huka sa už všetci tešili na prípravu a na jar chcú naháňať bratislavský Slovan: "Stretli sme sa v dobrej nálade, tešili sme sa na seba. Začali sme trošku neskôr ako ostatné kluby, ale neminie nás tvrdá robota. Majiteľ nám v príhovore poprial všetko dobré do nového roka, aby bol ešte úspešnejší, ako bol ten minulý. Naznačil, že je šanca dostať sa do veľkého klubu, ako sa to podarilo Bayovi. Cieľ je v takých výborných podmienkach najvyšší, ideme naháňať Slovan. Uvidíme, ako to pôjde."

   

Káder DAC na začiatku prípravy: Macej, Jedlička, Száraz – Huk, Koštrna, Šimčák, Csóka, Šatka, Davis, Kone, Malý, Blackman, K. Vida, Tretjakov, Kalmár, M. Vida, Čmelík, L. Nagy, Divkovič, Bilenkij, Kelemen, Gembický, Bari

chýbali: Slančík, Špiriak, Baumgartner, Bednár – reprezentačné povinnosti, Herc – Wolverhampton, pripojí sa 17. Januára

príchody: Dániel Csóka (Wolverhampton, hosť.), Matúš Malý, Ladislav Nagy, Sebastaian Gembický, Marko Kelemen, Kristián Bari (všetci DAC U19)

odchody: Bayo (Celtic Glasgow), Záhumenský (Karviná, hosť.), Černák (Michalovce, hosť.), Almási (Šamorín, hosť.), Rymarenko (Komárno, hosť.), Bajič (skúška v BaH)

  

Program zimnej prípravy DAC:

17. januára, 18.00: DAC - Slovan Galanta (Slovensko, 3. liga)
19. januára, 13:00: DAC - Soroksár SC (Maďarsko, 2. liga

23. januára - 6. februára: sústredenie v Turecku
26. januára: Lech Poznaň (Poľsko, 1. liga) - DAC
29. januára: DAC - Esbjerg fB (Dánsko, 1. liga)
2. februára: DAC - Csíkszereda Miercurea Ciuc (Rumunsko, 3. liga)
4. februára: DAC - Olimpija Ľubľana (Slovinsko, 1. liga)

9. februára: DAC - SV Mattersburg (Rakúsko, 1. liga)
11. februára: DAC - ŠK 1923 Gabčíkovo (Slovensko, 3. liga)