Mladíci začali v Turecku víťazstvom

Mladíci začali v Turecku víťazstvom

Slovenská dvadsaťjednotka zdolala juniorov Fenerbahce gólom Róberta Boženíka.

Slovenská reprezentácia do 21 rokov zvíťazila v piatkovom prípravnom zápase v tureckom Beleku nad juniorkou Fenerbahce 1:0. Úspešným strelcom bol v 72. minúte útočník MŠK Žilina Róbert Boženík.

Mladí Slováci mali v prvom polčase niekoľko gólových priležitostí. Po prvý raz pohrozili už v 4. min, keď Gamboš zakončil nad bránu po prihrávke Kolesára. O desať minút Bednár potiahol loptu do šestnástky, centrom sa snažil nájsť Chobota, pred ním však zažehnal odkopom rodiace sa nebezpečenstvo hráč súpera. V 28. minúte sa dostal do veľkej šance po rýchlej krídelnej akcii Boženík. Ku gólu chýbali centimetre, keď loptu z bránkovej čiary odpratal obranca Fenerbahce. V 37. min sa pustil do odvážneho a pekného prieniku Kozlovský, ktorého Turci zastavili až pred šestnástkou faulom. Následný priamy kop zahral Tomič, jeho pokus vytlačil na roh brankár. Skóre sa nezmenilo ani v 42. minúte, keď Tomič poslal center do šestnástky, ale zakončenie Gamboša reflexívne zlikvidoval brankár.

V 51. minúte sa dostal do šance Tomič, jeho strelu tečoval jeden zo súperov na roh. Po hodine hry premiešal kouč Guľa zostavou, keď urobil až šesť zmien naraz. V 72. minúte sa dočkali Slováci odmeny za aktivitu. Loptu dotlačil do siete po skrumáži v päťke Boženík. V 84. min sa hráči Fenerbahce dostali do rýchleho protiútoku, ich útok však skvelým vybehnutím prerušil brankár Slančík. Tri minúty pred koncom ušiel súperom Baumgartner, jeho strelu vyrazil brankár na roh.

V rámci prípravného kempu v Turecku nastúpia zverenci Adriána Guľu v utorok 15. januára proti výberu Uzbekistanu do 23 rokov.

     

Fenerbahce jun. - Slovensko "21" 0:1 (0:0)

Gól: 72. Boženík

Zostava Slovenska: Valach (46. Slančík) – Špiriak (46. Vallo), Šulek (60. Petro), Oravec, Kozlovský (60. Mojžiš) – Gamboš (60. Baumgartner), Bednár (60. Varga), Kolesár (60. Pokorný) – Tomič (60. Strelec), Boženík (80. Fábry), Chobot

   

Adrián Guľa, tréner Slovenska: "Chlapci sa tlačili za víťazstvom. Bol to prvý zápas v roku po krátkom tréningovom procese a chalani ho zvládli slušne v istých úsekoch hry. Videli sme veľmi veľa zaujímavých herných situácií najmä v úvode prvého polčasu. V druhom sme boli jasne lepší aj po prestriedaní. Chlapci zvládli zápas aj fyzicky a išli za víťazstvom až do konca, čo bolo veľmi dôležité. Zápas sme mohli uzavrieť skôr, ale to sú skúsenosti, ktoré potrebujeme naberať práve takýmito stretnutiami. Gólu predchádzala veľmi dobrá práca od Dávida Strelca, ktorý sa neulakomil a úžasnou finálnou prihrávkou hľadal Boženíka. Pre nás je podstatné, že sme situáciu dohrali až do konca. Máme na čom pracovať v produktivite, ale bol to prvý zápas v roku a podali sme slušný výkon."

Martin Šulek, kapitán Slovenska: "Odohrali sme veľmi dobrý zápas. V prvom polčase súper prakticky nič neukázal a my sme mohli dať dva alebo tri góly. Žiaľ, nedali sme. Aj do druhého polčasu sme šli s tým, že chceme hrať a skórovať. Z našej strany to bol výborný zápas, ale isto sa nájdu aj chybičky. Vážim si, že som mohol byť kapitán a ďakujem trénerovi, že zvolil mňa. Je česť reprezentovať krajinu."

Frederik Valach, brankár Slovenska: "Nejde o to, že som si udržal nulu. Chalani hrali výborne. Čisté konto je aj ich zásluha, a nie iba moja. Fenerbahce bol skvelý súper, bolo vidieť, že sú spolu dlhšie. Je to predsa klub. Myslím si však, že sme boli lepší."