V Žiline neplánujú veľké zmeny, jedna na stopérskom poste

V Žiline neplánujú veľké zmeny, jedna na stopérskom poste

Žilina si neuplatnila opciu na Aleksandra Susnjara, pre zdravotné problémy chýbala na štarte prípravy trojica skúsenejších hráčov.

Futbalisti MŠK Žilina začali v pondelok na poludnie prípravu na jarnú časť Fortuna ligy. Trénerovi Jaroslavovi Kentošovi chýbala pätica Samuel Petráš, Kristián Vallo, Martin Gamboš, Michal Tomič a Róbert Boženík, ktorá je s reprezentáciou Slovenska do 21 rokov na sústredení v Turecku. Pod Dubňom sa skončilo hosťovanie austrálskemu stopérovi Aleksandrovi Susnjarovi a vedenie klubu nevyužilo opciu na predĺženie jeho kontraktu.

Menšie zdravotné problémy má trio hráčov. "Jaroslav Mihalík kašle a bude potrebovať pár dní, aby sa dal do poriadku. Michal Škvarka si zase v individuálnej príprave pri behu podvrtol koleno a bude tiež istý čas mimo. Lukáš Jánošík absolvoval vlani operáciu menisku a v zimnej príprave sa mu ozvali bolesti v kolene," povedal žilinský kouč.

V MŠK neplánujú počas zimy veľké zásahy do kádra. "Zatiaľ nejaké veľké nákupy ani výpredaje nechystáme. O našich hráčov je záujem, ale dali sme si za cieľ stabilizovať káder. Ak by ho niekto opustil, určite ho budeme chcieť doplniť, ale zatiaľ to nie je na programe dňa. Namiesto Susnjara sa budeme snažiť vyskautovať nejakého stopéra, máme určité tipy a budeme sa chcieť posilniť na tomto poste," informoval ďalej Jaroslav Kentoš. Žilinčania začali prípravu v domácich podmienkach. "Máme vyhrievaný umelý trávnik a plocha štadióna je pripravená veľmi kvalitne, takže sneh nám problém nerobí," dodal tréner šošonov.

Žlto-zelení sa 16. januára presunú do Spojených arabských emirátov, kde ich postupne preveria uzbecký tím Lokomotiv Taškent, ruský klub Krídla Sovietov Samara a čínsky Kuang-čou Evergrande. Po návrate domov ich čaká ešte duel na ihrisku Wisly Krakov a domáca generálka proti českému druholigistovi Jihlave.

"V zime treba nabrať kondíciu na celý rok. Za tých niekoľko rokov profesionálnej kariéry som s tým už zmierený, takže viem, že ťažká drina v zime prinesie svoje ovocie už na jar. V nej chceme ísť rovnako, ako doteraz, od zápasu k zápasu. Nesústredíme sa na nejaké dlhodobé ciele, skôr sa postupne chceme zlepšovať a vyhrávať zápasy jeden za druhým," vyhlásil stredopoliar Miroslav Káčer. 

  

Program zimnej prípravy MŠK Žilina:

12. januára: MŠK Žilina - SFC Opava (Štadión MŠK, 11.00)

Sústredenie v SAE:
18. januára: MŠK Žilina – Lokomotiv Taškent (Uzb.)
22. januára: MŠK Žilina – Krídla Sovietov Samara (Rus.)
25. januára: MŠK Žilina – Kuang-čou Evergrande (Čína)

2. februára: Wisla Krakov - MŠK Žilina
9. februára: MŠK Žilina – FC Vysočina Jihlava (14.00)